شناسایی و پلمب مراکز غیرمجاز پزشکی در اردبیل

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: مراکز غیرمجاز پزشکی در این استان شناسایی و پلمب می‌شود.

دکتر رامین نسیمی دوست معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: مردم باید هر گونه تخلف مربوط به حوزه درمان یا دخالت افراد فاقد صلاحیت علمی در امور پزشکی را به سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت یا اداره نظارت بر درمان این دانشگاه گزارش کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل می گوید: به تازگی طی بازدیدهای مداوم و نامحسوس کارشناسان اداره نظارت بر درمان دانشگاه، یک مرکز درمانی غیرمجاز زیبایی در اردبیل به دلیل دخالت افراد فاقد صلاحیت علمی در امور درمان و تزریق غیرمجاز ژل و بوتاکس شناسایی و با همکاری اداره اماکن نیروی انتظامی نسبت به پلمب مرکز و معرفی فرد متخلف به مراجع قضایی اقدام شد.

به گفته او، انجام هرگونه مداخلات و اقدامات پزشکی و درمانی از قبیل طب سنتی، مراقبت‌های پوستی و نظایر آن در مراکز زیبایی و توسط افراد غیر مرتبط ممنوع است و باید در مراکز معتبر و زیر نظر پزشک یا متخصصین مربوطه انجام شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل می گوید: پرداخت هزینه کمتر و همچنین تبلیغات در فضای مجازی از جمله مواردی است که مردم به سمت مکان‌های فاقد مجوز رفته و ضرر و زیان مالی و جانی برای خود ایجاد می‌کنند.

دکتر نسیمی دوست با اشاره به این که تنها تبلیغات در فضای مجازی دلیل بر تایید بر فعالیت شخص یا مکان خاصی نیست و مردم به ویژه بانوان می‌بایست در این زمینه هوشیار عمل کنند ریال، اظهار امیدواری کرد با آگاهی و هوشیاری مردم و فرهنگ‌سازی در جامعه، خود مردم به این افراد مراجعه نکنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.