اعلام هشدار سطح نارنجی هواشناسی در استان یزد

اداره کل هواشناسی یزد با صدور هشدار سطح نارنجی، نسبت به تشدید ناپایداری‌های جوی امروز و فردا در استان هشدار داد.

سید عباس میرحسینی کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی یزد گفت: فعالیت سامانه ناپایدار جوی از پیش از ظهر امروز پنجشنبه در استان آغاز و تا اوایل روز جمعه ادامه دارد.

او افزود: وزش باید شدید و گرد و خاک، رعد و برق و تگرگ در مناطق مستعد از جمله پیامد‌های این موج جدید است که منجر به آبگرفتی معابر، جاری شدن روان آب، سیلابی شدن مسیل‌ها و صاعقه می‌شود.

به گفته میرحسینی خسارت به سازه‌های موقت، از جمله بنرها، داربست‌ها و تابلو‌های تبلیغاتی، اختلال در پرواز‌ها و احتمال سقوط سنگ در نواحی کوهستانی از دیگر پیامد‌های ناپایداری جوی در ساعات آینده است.

او توصیه کرد: شهروندان از هرگونه تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها اجتناب کرده، در سفر‌های بین شهری احتیاط نموده و از فعالیت‌های کوهنوردی پرهیز کنند؛ همچنین از چرای دام در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع، خودداری کرده و از ساختمان‌های در حال ساخت و درختان کهنسال فاصله بگیرند.

میرحسینی ادامه داد: با توجه به احتمال بارش تگرگ، تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارت به بخش کشاورزی اتخاذ و از پارک خودرو در مناطق غیر مسقف خودداری شود.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی یزد گفت: هشدار سطح نارنجی هواشناسی به معنای احتمال خسارت گسترده و زیاد در مناطق جوی مورد اشاره است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار