رئیس جمهور:

دولت مصمم به احیای واحد‌های راکد است/به ساخت موشکی که دنیا را خیره می‌کند افتخار می‌کنیم

 رئیس جمهور با بیان اینکه دولت مصمم به احیای واحد‌های راکد تولیدی است گفت: بازگشت این واحد‌ها به چرخه تولید موجب افزایش اشتغال و رونق صنعت کشور می‌شود.

حجت الاسلام رئیسی در جشن احیای ۲۲۰ واحد صنعتی و تولیدی راکد استان آذربایجان شرقی در ماشین سازی تبریز گفت: بسیار خرسندم که در جمع کارگران پرتلاش مجموعه‌های احیا شده قرار دارم و از همه کسانی که در احیای کارخانه ماشین سازی نقش داشتند تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: گروه صنعتی ماشین سازی امروز تولید بسیار بالایی دارد و یک هزار دستگاه ماشین تولید شده و هدف گذاری برای تولید ۲ هزار ماشین خبر خوبی است و نشان می‌دهد انسان‌هایی با اراده‌ای در این مجموعه فعال هستند.

حجت الاسلام رئیسی با قدردانی از تلاش این نیروها گفت: این شرکت کار زیرساختی برای صنعت می‌کند و صنعت ما نیازمند تولیدات ماشین سازی است و بسیاری از کارخانه‌ها به برکت کار شما نوسازی و تجهیز می‌شوند.

وی افزود: این مجموعه نقش بسیاری در نوسازی صنعت کشور داشت و بسیاری از کارخانه‌های کشور را نوسازی کرد.

رئیس جمهور از مدیریت شرکت ماشین سازی و مسئولان خواست با قوت برای تجهیز این مجموعه تلاش کنند.

رئیسی گفت: به ساخت موشکی که دنیا را خیره می‌کند افتخار می‌کنیم. یکی از شعبه‌های تولید قدرت در صنعت نظامی است. کارهایی که در حوزه تولید و احیای صنایع انجام می‌شود هم یکی از جلوه‌های تولید قدرت است.

وی با اشاره به اینکه این شرکت از بخش خصوصی پس گرفته شد گفت: اگر خصوصی سازی درست انجام می‌شد و آورده برای توسعه کارخانه استفاده می‌شد و نیرو‌های توانمند بهره مند می‌شدند مخالف نبودیم ولی آنچه که اتفاق افتاد فقط بیکاری کارگران بیشتر و از کار افتادن ماشین‌های مجموعه بود.

حجت الاسلام رئیسی گفت: از این جهت خرسندم که چهره کارگران را متفاوت دیدم و شرایط متفاوت شده است.

وی گفت: کار را شما‌ها انجام دادید من از شما باید تشکر می‌کنم این موفقیت نتیجه اراده شما بود و من و امثال من باید خدمت گزاری کنیم.

حجت الاسلام رئیسی با اشاره به بازدیدش از چند غرفه واحد‌های احیا شده و صحبت با صاحبان این صنایع و واحد‌ها گفت: برخی ۵۰ تا ۳۰۰ نفر کارگر گرفته اند و سخنانشان این بود که در آغاز کار هستند و خط تولید و کارگر را افزایش می‌دهند.

وی ادامه داد: اگر دولت کمک کند این افراد می‌توانند محصولات بیشتری تولید کنند از این رو باید از فعالان اقتصادی و صاحبان صنایع حمایت کنیم.

حجت الاسلام رئیسی گفت: آنچه شهدا به ما یاد دادند و در مکتب آن‌ها یاد گرفتیم آن است که ما می‌توانیم اگر دیروز سنگر در مقابل رژیم صدام بود امروز سنگرما این کارخانه‌ها هستند امروز سنگر‌ها صنایع هستند دشمن نمی‌خواهد اشتغال و تولید داشته باشیم دشمن می‌خواهد بیکاری باشد.

وی اظهار کرد: تبریز آذربایجان و جای جای ایران اسلامی اراده کرده است که استقلال صنعتی و اقتصاد مقاومتی داشته باشیم.

وی خطاب به صاحبان صنایع و کارگران گفت: شما نشان دادید که هم دانش را دارید و هم توانایی و اگر دانش و توانایی را ضمیمه هم کنید محصول آن ماشینی می‌شود که تولید می‌کنید.

حجت الاسلام رئیسی به احیای واحد‌های راکد کشور و به کارگیری ۶۷ هزار نفر اشاره کرد و گفت: دولت حتما باید حمایت کند زیراکه محصولات تولیدی ایران مشتاقان زیادی دارد و متقاضی برای تولیدات صنعتی ایران بسیار است.

وی به بازید خود از شهرک چرم در تبریز اشاره کرد و گفت: گزارشانی که دوستان دادند دیدیم که ظرفیت‌های بسیاری در این صنعت در تبریز وجود دارد.

رئیس جمهور گفت: امروز کاری که در واحد‌های تولیدی صورت می‌گیرد تولید قدرت است تولید قدرت فقط تولید موشک نیست.

حجت الاسلام رئیسی افزود: شما با کار بزرگی که در احیای واحد‌ها کردید تولید قدرت کردید امیدوارم که واحد‌هایی که همچنان راکد است به دست توانمند کارگران احیا شود و دولت و مجلس با تمام وجود در این عرصه حمایت مالی و حقوقی و قضایی خواهد کرد.

وی در مورد نگرانی‌های کارگران هم گفت: نگران نباشید به مدیران گفتم که واحد‌ها را مجهز کنند آینده از آن کارگران است و حقوقی از آن‌ها ضایع نخواهد شد.

وی اظهار کرد: رشد تولید مد نظر رهبر معظم انقلاب را تحقق می‌بخشیم و مهار تورم را با رشد تولید دنبال می‌کنیم تولید را افزایش می‌دهیم زیرا با افزایش تولید صادرات افزایش می‌یابد در نتیجه درآمد بیشتر و تورم کاهشی می‌شود.

حجت الاسلام رئیسی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند تا به امروز با ایمان و امید پیشرفته ایم و با آن نیز پیش می‌رویم.

وی گفت: با احیای ۲۲۰ واحد راکد صنعتی در آذربایجان شرقی هفت هزار و ۵۰۰ شغل ایجاد شده است و هزاران شغل نیز با احیای واحد‌های دیگر ایجاد خواهد شد.

رئیس جمهور با بیان اینکه احیای گروه صنعتی ماشین سازی اراده کارگران و مدیران است افزود: در ابتدای راه هستیم و نباید کار را انجام شده و تمام شده بپنداریم.

حجت الاسلام رئیسی با اشاره به اینکه آذربایجان شرقی استانی صنعتی، کشاورزی، معدنی و گردشگری است ادامه داد: ۲۵۰ واحد در حوزه‌های دیگر در این استان فعال شدند به طوری که زمینه برای جذب کارگر بیشتر فراهم شده است تا نرخ بیکاری در استان کاهش یابد.

وی تاکید کرد: نشاط اجتماعی و نشاط خانواده در گرو کار و تلاش است که با احیای واحد‌های تولید اتفاق می‌افتد.

گفتنی است رئیس جمهور از خط تولید ماشین سازی تبریز و نمایشگاه واحد‌های احیا شده استان دیدن کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار