آرتین سرایداران به افتخار جانبازی نائل آمد

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس گفت: در کمیسیون پزشکی که برای آرتین سرایداران برگزار شد ۵ درصد جانبازی برای او به تأیید رسید.

ابراهیم بیانی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس با اشاره به روند رسیدگی به پرونده جانبازی آرتین سرایداران از مصدومان حادثه تروریستی شاهچراغ گفت: برای آرتین عزیز کمیسیون پزشکی برگزار شده و ۵ درصد جانبازی برای او به تأیید رسیده که اگر اعتراضی در این زمینه وجود داشته باشد حتماً پیگیری لازم صورت خواهد گرفت.

او در پاسخ به این سوال که هم اکنون سرپرستی آرتین به چه کسی واگذار شده است، ادامه داد: سرپرست آرتین پدربزرگش بود، اما طی جلسه‌ای که در بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد باتوجه به وابستگی‌های عاطفی که آرتین به خواهرش داشت وکالت وی به خواهرش سپرده شد.

بیانی گفت: کمیسیون پزشکی استدلال‌هایی دارد و می‌گوید ما بر مبنای کد‌هایی که تعریف شده درصد را می‌دهیم. به ۳ نفر از افرادی که در حادثه شاهچراغ دچار مجروحیت شدند درصد جانبازی تعلق گرفت که یک نفر از آن‌ها آرتین با جانبازی ۵ درصد است، نفر دوم با جانبازی ۱۵ درصد و به شخص دیگری که شرایط وخیم و نامساعدی داشته ۵۵ درصد تعلق گرفته است. روند رسیدگی به پرونده پزشکی مابقی مجروحین این حادثه تروریستی در دست اقدام است که طی هفته‌های آتی نتیجه نهایی در خصوص این پرونده‌ها اعلام خواهد شد.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس گفت: آرتین دو نوبت به کمیسیون دعوت شد، نوبت اول خانواده او در جلسه حضور پیدا نکردند، ولی در نوبت دوم که حضور داشتند پزشک برای آرتین ۵ درصد جانبازی تأیید کرد که در فروردین ماه با پیامک به خانواده‌اش اطلاع رسانی شد. با توجه به این نکته از آنجا که ایشان فرزند شهید نیز هستند از سقف امکانات ارائه شده از سوی بنیاد شهید بهره‌مند خواهند شد.

او گفت: همچنین در معیت آقای مخبر معاون اول رئیس جمهور برای عیادت آرتین به بیمارستان نمازی رفتیم. خانواده آرتین هم در آنجا حضور داشتند. در بیمارستان معاون اول رئیس جمهور پیگیر رفع مشکلات این خانواده شدند.

بیانی گفت: موضوعات متعدد از بحث‌های هماهنگی‌های بیمارستان برای عمل دست آرتین، تکریم خانواده در دفعات متعدد، کمک‌هایی که صورت گرفته و بحث حضانت او از جمله اقداماتی بوده که انجام داده‌ایم. در بحث حقوق نیز پدر آرتین، چون بازنشسته نیروی دریایی ارتش بوده حقوقش از آنجا برای خانواده وی واریز می‌شود و بنیاد شهید در آن دخل و تصرفی ندارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۲:۲۶ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
بنیاد شهید از خانواده شهدا گرفته تا جانبازان هر جوری بتونه چوب را لای چرخ میذارن در حالی که این بندگان خدا اگر شهید یا جانباز نمی‌شدند اصلا نیازی به این نهاد نداشتند وجود و بقای بیناد به شهادت و جانبازی و استمرار آن بستگی دارد و گرنه چنین نهادی وجود نداشت که عده ای سود و منفعت خودشون در تشییع حقوق آنها برنامه ریزی کنند خیلی خانواده شهدا و جانبازان میشناسم که از روی حجب و حیا در فقر زجر زندگی میکنند و راه درآمد یا کارایی هم جهت کسب درآمد ندارند و مسئولین بنیاد گفتند میخواستند نروند کسی دعوت نکرده وظیفشون بوده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۲۲ ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
مرگ بر امریکا مرگ بر اسراءیل
Iran (Islamic Republic of)
عبدالله راکد
۱۸:۲۳ ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
سلام کارخیلی عالی است،ولی زمان جنگ ۲۹ماه خدمت کردم کارت ایثارگری نمیدهند میگویند شما پشتیبانی غرب بودید به شما تعلق نمی‌گیرد یک بام چندتا هوا ،
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۰۱ ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
سلام..اینکار خیلی خوب و پسندیده ای است...ولی لطفا یک فکری هم به آن دسته از رزمندگانی که در جبهه ها بودند ولی درآن زمان جانباز نشدند ولی با گذشته زمان با توجه به آلوده بودن منطقه جنگی به انواع مواد شیمیایی. الآن داره اثراتش را نشان می دهد.خود من چهار مرتبه به جبهه حق علیه باطل اعزام شدم .الآن بیشتر موقع سال ناراحتی تنفسی..و..ریوی دارم. لطفا به این دسته ازرزمندگان هم یک چشم داشتی داشته.باشید...لطفا..
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۳۳ ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
شیمیایی از اولین روز الودگی معلوم میشه

بهتره هر الودگی مانند سیگار کشی و شیمیایی و حساب نکنین

پس همه سیگاری ها و بیماران ریه و اسمی از الودگی جزو جانبازان هس!
Iran (Islamic Republic of)
پیمان اشراقی
۱۷:۰۴ ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
سلام باشگاه خبرنگاران جوان عزیز،

در برابر خبرگزاری تسنیم و فارس از تو حمایت می کنم.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۴۴ ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
خدا بکند ریشه بی حجاب ها را
آخرین اخبار