۵۰ قاضی جدید در استان کرمان جذب می‌شوند

دادستان انتظامی قضات در سفر به استان کرمان از محاکم قضایی مجتمع ۲۲ بهمن ماه، تجدید نظر و کیفری دو بازدید کرد.

رییس کل دادگستری استان کرمان در حاشیه بازدید دادستان انتظامی قضات از شعب استان کرمان گفت: در استان کرمان به مانند سایر نقاط کشور با کمبود کادر قضایی روبرو هستیم و در حال حاضر ۵۲ درصد چارت‌های قضایی استان پر است و با وجود این کمبودها، با تلاش جهادی قاطبه قضات استان، مردم این کمبود‌ها را کمتر احساس می‌کنند و پرونده‌ها رسیدگی می‌شود و آرای خوبی نیز صادر می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین حمیدی افزود: دستوری از ریاست قوه قضاییه برای جذب اختصاصی قضات در استان کرمان داشته ایم تا از نخبگان حوزوی و دانشگاهی افرادی را انتخاب کنیم و با استفاده از ظرفیت‌های آموزشی موجود در استان و پس از طی روند قانونی، ۵۰ قاضی را جذب استان کرمان نمائیم.

وی گفت: با جذب ۵۰ قاضی جدید در استان کرمان بخشی از کمبود‌ها جبران خواهد شد و خدمات مناسب‌تر قضایی به مردم ارائه می‌گردد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در پایان سال گذشته تیم اعزامی از دادسرای انتظامی قضات به استان کرمان را داشته ایم که تمامی حوزه‌های قضایی استان را مورد ارزیابی قرار دادند و نتیجه این ارزیابی‌ها از سوی دادسرای انتظامی قضات به ریاست محترم قوه قضاییه و مسئولان عالی قوه قضاییه ارائه شده است.

حجت الاسلام و المسلمین حمیدی ادامه داد: در نتیجه بازرسی‌های انجام شده در سال گذشته ۲۹ نفر از قضات استان کرمان که کار‌های بارزتری را در زمینه رسیدگی ها، تکریم ارباب رجوع و اتقان آرا و احکام قضایی انجام داده بودند، شناسایی شدند و با سنت بسیار خوب دادسرای انتظامی قضات برای حضور در استان‌ها و در جمع قضات از این افراد تجلیل شد.

برچسب ها: دادگستری ، جذب قضات
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.