اتصال بیش از ۹۰ درصد روستا‌های بالای ۲۰ خانوار به شبکه ملی اطلاعات

قائم مقام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: از ابتدای دولت بیش از ۴ هزار و ۱۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.

امیر محمدزاده لاجوردی قائم مقام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در امور ارتباطات، گفت: از لحاظ اتصال به شبکه ملی اطلاعات وضع روستا‌ها  خوب است و  از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون تلاش شده تا توسعه متوازن را برای اینترنت روستایی داشته باشیم.

وی افزود: بر روی استان‌ها و روستا‌هایی که پوشش کمتری داشتند متمرکز شدیم تا به صورت متوازن در این روستا‌ها هم توسعه شبکه ارتباطی داشته باشیم.

 لاجوردی اضافه کرد: در استان سیستان و بلوچستان ۶۵۸ روستای بیش از ۲۰ خانوار به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند و در استان‌های کرمان، هرمزگان، خوزستان، خراسان جنوبی و آذربایجان غربی که پوشش کمتری داشتند تمرکز بیشتری شد هرچند که توسعه در سایر استان‌ها هم اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به این که به طور متوسط در کل کشور بیش از ۹۰ درصد روستا‌های بالای ۲۰ خانوار به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند، گفت: برنامه ریزی کردیم که امسال روستا‌های باقی مانده به شبکه متصل شود.

قائم مقام وزیر ارتباطات افزود: حدود سه هزار و ۲۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار داریم که بدون پوشش هستند و هزار و ۷۷۴ روستا هم هستند که کیفیت اتصالشان باید بهبود پیدا کند و برنامه‌ریزی کردیم که همه این روستا‌ها امسال متصل شوند.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از مصوبه جدید کمیسیون تنظیم مقررات خبر داد و گفت: مقرر شد دولت، بسته‌های تشویقی به اپراتور‌ها و کاربر‌های ارتباطی ارائه دهد که تسریع شود و تا پایان امسال همه‌ی روستا‌های باقی مانده که پنج هزار روستا هستند به شبکه ملی اطلاعات متصل شوند.

وی گفت: از ابتدای دولت بیش از ۴ هزار و ۱۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند که امسال همین تعداد روستا یا متصل می‌شود یا کیفیتشان ارتقاء پیدا می‌کند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار