رئیسی:

مسئولان آمریکا اعتراف کردند که ما در تحریم‌ها از ایران شکست خوردیم / تجارت کشورمان با ۵۳ میلیارد دلار رکورد زد

رئیس جمهور گفت: خود مسئولان آمریکا اعتراف کردند که ما در تحریم‌ها از ایران شکست خوردیم و باید از برخی پرسید چرا شما از این موضوع ناراحت هستید.

 آیت الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان عصر امروز در دور دوم سفر استانی خود به آذربایجان‌شرقی در دیدار مردمی با مردم که در محوطه سنگفرش ارگ تبریز برگزار شد،گفت: بزرگان آذربایجان نه فخر این خطه که مایه تفاخر ایران و جهان و علامه‌های آن ستارگان درخشان دنیای فقهات هستند و شهدای محراب آن خدمات ارزنده‌ای برای انقلاب و کشور داشته‌اند و تمام افتخار من نوکری و خدمت به چنین مردمی است و ادای احترام مردم تبریز را که مرا شرمنده کرد، باید در قالب اعلام وفاداری به ولایت و شهدا و نظام جمهوری اسلامی ایران تفسیر کرد.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در تحلیل جامع واقعیت ایران اسلامی در کنار مرقد امام راحل گفت: ایشان بر دو مولفه ایمان و امید تاکید و آن‌ها را رمز ماندگاری و قدرتمندی انقلاب اسلامی و شکست دشمنان این نظام دانستند و این ایمان را در دل مردم تبریز می‌بینیم و آینده با حضور چنین مردمی امیدبخش است.

 هویت آذربایجان و مردم آن دین مداری است

رئیس جمهور تصریح کرد: هویت آذربایجان و مردم آن دین مداری است و در جریان مشروطه یکی از برگ‌های زرین مردم این خطه بوده و حضور آذربایجانی‌ها و ایستادگی آن‌ها در مقابل دشمن زبون در دفاع مقدس، ایستادگی و مقاومت و نقش آفرینی در قیام ۲۹ بهمن و نظایر این نقش آفرینی‌ها نشان می‌دهد که ایستادگی و مقاومت با زندگی مردم تبریز و آذربایجان اجین شده است.

مردم آذربایجان همیشه در فتنه‌ها دشمن را ناکام گذاشتند

وی اضافه کرد: دشمن‌شناسی و دشمن‌ستیزی و مقاومت و ایستادگی مشخصه مردم تبریز و آذربایجان در عصر حاضر بوده و مردم این خطه در اغتشاشات و فتنه‌های اخیر دشمن را ناکام گذاشتند و حقیقتا باید گفت یاشاسین تبریز، یاشاسین آذربایجان.

رئیسی گفت: در سفر اول به این استان شرایط کرونایی بود و امکان حضور در جمع شما نبود و دولت در روز‌هایی سر کار آمد که روزی ۷۰۰ خانواده عزادار می‌شد، ولی الان آن روز‌ها گذشته و با تلاش و لطف پروردگار و حمایت و ایستادگی کادر درمان از آن برهه سخت عبور کرده ایم.

وی تصریح کرد: از جمله مواردی که در سفر اول مطرح شد و وعده پیگیری آن را دادیم، موضوع راه آهن تبریز به میانه بود و الان من این وعده را می‌دهم که این راه‌آهن فردا افتتاح خواهد شد و در مورد شرکت مس آذربایجان هم اقدامات لازم انجام شد و این خبر خوش و انجام شدن آن را می‌دهم.

مسئولان آمریکا اعتراف کردند که ما در تحریم‌ها از ایران شکست خوردیم

رئیس دولت سیزدهم با اشاره به فرمایشات رهبری مبنی بر اینکه کشور در حال پیشرفت است و برخی‌ها نمی‌خواهند این واقعیت را ببیند، گفت: امروز مردم ما آمریکا را در بسیاری از صحنه‌ها شکست داده و خود مسئولان آمریکا اعتراف کردند که ما در تحریم‌ها از ایران شکست خوردیم و باید از برخی پرسید چرا شما از این موضوع ناراحت هستید.

وی با بیان اینکه بازدید‌های امروز تنها مربوط به تبریز بود، افزود: در این بازدید‌ها شاهد بودیم که تولید دو برابر شده و گروه صنعتی ماشین سازی که با تعطیلی روبه‌رو شده بود، امروز که بازدید کردم یک هزار و ۲۰۰ ماشین تولید میکند و هدفگذاری امسال آن‌ها دو هزار ماشین است و در فاصله دو سفر ۲۲۰ واحد تولیدی به چرخه تولید بازگشته اند و هزاران کارگر به سر کار رفته اند و باید پرسید آیا این پیشرفت نیست؟

دست اندرکاران سه شیفته برای احیای این دریاچه تلاش کردند

رئیسی در خصوص وعده خود برای احیای دریاچه ارومیه نیز گفت: دست اندرکاران سه شیفته برای احیای این دریاچه تلاش کردند و به حد معمول رساندند و با این اقدامات گام‌های جدی و عملی برای احیا برداشته شده و کار‌ها و پیشرفت‌های بزرگی در کشور و تبریز اعم از بخش‌های علمی و فرهنگی و دانش بنیان حاصل شده که وقتی از کشور‌های دیگر به بازدید می‌آیند، شگفت‌زده می‌شوند که چگونه یک کشور تحت تحریم اینگونه پیشرفت می‌کند.

امروز باید ایران قوی داشته باشیم 

وی تصریح کرد: شهدای ما به ما آموختند با ایمان و امید می‌توان کشور و تمام حوزه‌ها را به پیش برد؛ امروز باید ایران قوی داشته باشیم که یک جلوه آن تولید موشک فتاح است، ولی جلوه‌های دیگرش همین تولید اقتصادی در کارخانه‌های تولیدی است و برای ایران قوی با هیچ تکانی تکان نخواهیم خورد، زیرا این را از شهدا یاد گرفتیم و تاکنون کار‌های زیادی انجام شده و از این به بعد هم خواهد شد.

علی‌رغم تحریم‌ها در ۴۰ سال گذشته تجارت ما با ۵۳ میلیارد دلار رکورد زد

رئیس جمهور  گفت:علی‌رغم تحریم‌ها در ۴۰ سال گذشته تجارت ما با ۵۳ میلیارد دلار رکورد زد و مراکز تولیدی ما برقرار است. امروز مراکز تولیدی ما فعال هستند و در حالی که دشمن پیشرفت را برای ما نمی‌خواستند، اکنون کشور در حال پیشرفت است.

وی به مسئولان و مدیران استانی متذکر شد: قدر این مردم را بدانید، این مردم بسیار خوب هستند و مسئولان نباید اجازه دهند در اداره‌های تحت مسئولیت آن‌ها کار مردم به تعویق انداخته نشود و نباید فساد و پارتی بازی در سازمان‌ها رخنه کند و هر تخلفی که بوده باید گزارش شود، نمی‌گویم دولت ما معصوم است و کسی در آن گناه نمی‌کند ما می‌گوییم دولت اجازه نمی‌دهد کوچکترین فساد در کشور لانه کند.

رئیسی گفت: مسئولان باید برای توجه به نیرو‌های بومی و متخصص برنامه داشته باشند و در هر شهر و کوی و برزن دختران و پسران تحصیل کرده و با مهارت را حمایت کنند و از نقش آن‌ها در ورزش و اقتصاد و فرهنگ و سایر حوزه‌ها استفاده کنیم و زمینه را برای شکوفایی آن‌ها فراهم سازیم.

وی تأکید کرد: دو پیام مهم دارم، یکی پیام امید به همه دلدادگان نظام که از موفقیت‌های کشور خوشحال خواهند شد و دومی را به دشمن دارم که تا امروز آن را ناامید کرده ایم و از این به بعد هم ناکام خواهیم گذاشت.

وی به دست نوشته‌های حاضران در این دیدار مردمی نیز اشاره کرده و افزود: این عزیزان دلنوشته‌ها و خواسته‌هایشان را نوشته‌اند و به جد پیگیر همه خواهم بود و هیچ کدام از این نوشته‌ها بی‌پاسخ نخواهد ماند، چون بنده خادم مردم هستم و به این خادمی افتخار می‌کنم.

استقبال تبریزی ها از رئیس جمهور

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳۴
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۱۲ ۲۱ خرداد ۱۴۰۲
تحریم از ایران و ایرانی انسانهای قوی ساخت ایران قوی بمان ایران قوی ایران قوی دوستت دارم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۳۵ ۲۰ خرداد ۱۴۰۲
پس چرا این همه روز به روز سفره مردم خالی شده پس چرا گرونی زیاد شده پس چرا مسکن گرون شده چرا قیمت ماشین سر به فلک کشیده چرا قیمت اجناس و هزینه های اولیه زندگی مردم انقدر رفته بالا
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۰۸ ۲۱ خرداد ۱۴۰۲
چون طمع زیاد شده چون قناعت کم شده چون تجملات در زنئگی زیاد شده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۳۴ ۲۰ خرداد ۱۴۰۲
ملت ایران سختی شو کشیدند از همه لحاظ پدر شان در آمده شما پز شو بدین تحریم روی مسؤلان اثر نداشته که طعم سختی شو نکشیدند اگر مریض شدند برای درمان راحت رفتند خارج درمان شدند این ملت بوده که دارو گران خوراکی چند برابر قیمت جهانی برای خانواده اش تهیه کرده خودروهای بی‌کیفیت داخلی را سوار شده وبقیه چیزای دیگه
Iran (Islamic Republic of)
ایرانیومU-238.03
۲۱:۰۶ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
دلار در حال نابودیست. یورو حتما به کمک دلار خواهد شتافت. باید از یورو هم فاصله گرفت.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۳۸ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
چرا دروغ میگید... آمریکا از تحریم ایران شکست نخورده...نمونsjش دلار پنجاه تومنیه که هنوز داره قیمتا رو بالا میبره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۴۲ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
در عوضش مردم نابود شدند .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۰۴ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
من در حالی که اشک گوشه چشمم حلقه زده و درد زیادی رو دارم حس میکنم: ما آمریکا رو شکست دادیم.
Iran (Islamic Republic of)
محمد
۰۹:۰۰ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
گور پدر امریکا، به فکر سفره مردم باشین
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۵۵ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
دورغی نه شب داره نه روز آشکار دشمن غلط کنه اگز دخالت کنه گرانی تورم بیکاری سرقت قتل خودکشی همه مال تو چند برابر شده آنوفت به دشمن میزی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۳۹ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
پس چرا وقتی مردم دارن
زیر فشار گرانی له میشن میگن
تحریم هستیم بلاخره تکلیف
خودتون رو روشن کنید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۳۹ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
امریکا که عددی نیست
کی از شما مسئولین محترم شکست نخورده
حقوق ما چند روزه تموم شده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۱۴ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
مردم ایران خواهان
خروج از برجام و ان‌پی تی و ساخت بمب اتم
حذف فیلترینگ
حذف حجاب اجباری
عدم دخالت دین در سیاست
حذف یارانه های دولتی
و اقتصاد خصوصی هستن
ما مفت خور و گدا نیاز نداریم ما برجام و مذاکره و خیانت نمیخوایم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۰۳ ۲۱ خرداد ۱۴۰۲
تو خودت به تنهایی اینا رو گفتی یا از دوستان منافقتم کمک گرفتی برو بمیر ایران به امثال شما نیاز نداردجمله ی پایانیتم جهت گمراهی امثال من است
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۲۳ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
آقای رئیس جمهور چرا از تورم و گرانی و قیمت دلار و اجاره خانه و گرانی ارزاق و بیکاری جوانان و خط فقر و اختلاف شدید طبقاتی صحبت نمیکنید؟ شما پیروز کدام میدان هستید؟ گرفتاریها و رنج و سختی را مردم تحمل می کنند و جنابعالی ژست پهلوان پیروز گرفته اید؟! مردم را چی فرض کرده اید اگر این حرفها را برای خارج کشور می زنید که آنها با رسانه هایی که دارند واقعیت را می دانند و اگر برای داخل کشور می گوئید که مردم با گوشت و پوست و استخوان خود در واقعیات غوطه ورند پس ظاهرا" شما این حرفها را فقط برای دلخوشی خودتان می گوئید خوب باشد دلتان خوش باشد!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۴۷ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
مرگ بر منافق روباه صفت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۵۱ ۲۰ خرداد ۱۴۰۲
برادر سایبری! هرکسی حرف حق بزنه منافق نیست.
Iran (Islamic Republic of)
منصور
۰۵:۳۸ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
حالا که امریکا اعتراف کرده شکست خورده // دیگه بیشتر از این اذیتش نکنید // گناه داره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۵:۳۵ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
باین حال بازم آمریکا خودشو به کری وکوری می زنه ودخالت می کنه
مرگ بر آمریکا
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۵:۲۲ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
امریکا از بس ما را تحریم کرد // داغون شد // داره از بین میره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۳۱ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
این اعتراف به شکست، بار اول آنها نیست. آنها بارها در خشکی و دریا و آسمان طعم تلخ شکست و تحقیر از ملت بزرگ ایران را چشیده اند با این حال دست از دشمنی خود بر نداشته اند برای همین ما هم باید خود را در همه عرصه ها قوی کنیم چون این شکست ها به معنای پایان دشمنی آمریکا با ملت ایران نیست و دشمنی ها ادامه دارد.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۵:۵۷ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
چقدر تو پاچه خواری
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۲۵ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
ولی ما مردم معمولی نظرمون برعکس هست
Netherlands
ناشناس
۰۰:۲۲ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
چیزی ارزون شده؟! دردی از مردم دوا شده؟ والا طرف ما که اتفاقی نیفتاده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۵۸ ۲۰ خرداد ۱۴۰۲
تو که تو ایران نیستی چی می گی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۰۸ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
قیمت برنج و مرغ و گوشت و ماشین و... رکورد زد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۴۶ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
برو آمریکا زندگی کن که قیمت یه دونه شیرینی می فهمی یه دونه. نه یه جعبه قیمت یه دون شیرینی کوچک ۲ تا ۳ دلاره
اونوقت اونجا اگه اعتراض کنی با یه گلوله خلاصت می کنن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۴۷ ۲۰ خرداد ۱۴۰۲
ناشناس
۰۸:۴۶ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲

این حرف تخیلی رو دقیقا از کجات در آوردی؟!

توی امریکا حداقل دستمزد برای کارگر ساعتی؛ ساعتی 8 تا 15 دلاره که با احتساب 8 دلار و روزانه 8 ساعت کار و در هفته هم 5 روز کاری میشه ماهیانه 1408 دلار در کمترین حالت یعنی با دلار 50 تومان 70 میلیون ...! اینو به نظرم کسی بهت نگفته تا حالا
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۵۷ ۲۰ خرداد ۱۴۰۲
ناشناس ساعت 8و47 اگه اینقدر درامدشون زیاده چرا پس تمام خیابانهایشان پر از بی خانمان است
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۳۷ ۲۱ خرداد ۱۴۰۲
ناشناس ۲۳:۵۷ ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ سوال خوبی پرسیدی!
اولا تمام خیابونها پر از بی خانما هست اغراق و بزرگ نماییه درثانی در تمام دنیا افرادی هستند که تن به کار نمیدن مثل معتادین مثل زن های خیابونی مثل دائم الخمرها مثل برخی گروه های اراذل و اوباش خیابونی که انتخاب خودشون اون سبک زندگی به قول ما کارتن خوابی هست شما خودت فکر کن کارفرما باشی توی هر کشوری آیا میای شغلی رو حتی موقت حتی به اندازه نظافت منزلت بدی به یه معتاد؟! توی همون امریکا حتی افرادی هستند که چون عادت به مصرف مداوم مواد مخدر یا الکل دارن حاضرن شب توی خیابون زیر پل بخوابن توی سرما ولی توی گرمخونه شهرداری نرن چون اونجا اجازه استفاده مواد مخدر رو ندارن ...!
و در آخر اینکه هیچ کجای دنیا بهشت و بدون ایراد و اشتباه نیست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۵۱ ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
آقای رئیسی نگو دلار بگو ریال ...دلار زدایی یادت نره ...
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۵۰ ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
روزگار سیاهی مردم نماد پیشرفته....‌‌؟؟؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۴۱ ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
کدوم مسول آمریکا همچین حرفی زده؟ اگه اینطوریه چرا دارن تحریم رو ادامه میدن؟
Iran (Islamic Republic of)
حسن
۲۳:۴۰ ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
دیگه سفره ای هم برای مردم نموند