وزیر کشور:

در بافت‌های تاریخی و حاشیه شهرها نوعی بحران حاکم است

وحیدی گفت: در بافت‌های تاریخی و حاشیه شهر‌ها نوعی بحران حاکم است و رسیدگی به این مسئله ارجحیت دارد.

احمد وحیدی، وزیر کشور در جریان دور دوم سفر استانی رئیس جمهوری به آذربایجان شرقی پس از بازدید از پروژه‌های مختلف شهری در جلسه مشترک با مسئولان شهری تبریز گفت: در بافت‌های تاریخی و حاشیه شهر‌ها نوعی بحران حاکم است و رسیدگی به این مسئله ارجحیت دارد. شهرداران باید سازه‌های ناایمن را بررسی کرده و طی گزارشی این لیست را به وزارت کشور اعلام کنند.

وی اظهار کرد: پس از ارایه این لیست، مدت زمانی برای رسیدگی مالک به این ساختمان‌ها تعیین می‌شود و اگر در این مدت اقدامی برای ایمن سازی آن‌ها انجام نشود، این موضوع به مراجع قضایی ارجاع داده خواهد شد.

وزیر کشور با بیان اینکه همواره تلاش شده تبریز در تمامی حوزه‌های اجتماعی و شهری الگوی سایر شهر‌ها باشد، گفت: در زمان حاضر در تبریز اقدامات مطلوبی انجام شده که در این خصوص از مجموعه شورای اسلامی شهر و شهردار تبریز قدردانی و تشکر می‌شود.

وحیدی با اشاره به اقدامات شهرداری تبریز در خصوص ساماندهی حاشیه نشینی یادآورد: در این خصوص اقدامات مثبتی آغاز شده و در حال انجام است و دیگر شهر‌های استان نیز باید برنامه‌های دقیقی در همین راستا تدوین کنند.

وی با بیان اینکه مهاجرت معکوس به روستا‌ها موجب کاهش میزان حجم حاشیه نشینی در شهر‌های کشور می‌شود، افزود: باید با ارایه مشوق‌های لازم، زمینه مهاجرت معکوس به روستا‌ها فراهم شود.

وحیدی، با تاکید بر اینکه تمامی شهر‌ها در خصوص تفکیک زباله از مبدا باید گزارش دقیقی به وزارت کشور ارسال نمایند، گفت: موضوع تفکیک پسماند از مبدا به تمامی شهر‌ها ابلاغ شده است.

به گفته وی، پسماند یکی از مسائل حائز اهمیت در کلانشهر‌ها به شمار می‌رود.

چهار هزار بافت ناکارآمد و فرسوده در تبریز وجود دارد

یعقوب هوشیار، شهردار تبریز نیز در این جلسه گفت: این شهر دارای ۲ هزار و ۵۰۰ بافت ناکارمد و یک هزار ۵۰۰ بافت فرسوده است و با مصوبه شورای اسلامی شهر و ماده پنج، تسهیلات ویژه‌ای برای تشویق ساخت و ساز در این بافت‌ها ارائه می‌شود.

وی افزود: شهرداری تبریز در قالب قرارگاه مسکن احداث پنج هزار واحد مسکونی را هدف گذاری کرده است و از سوی دیگر یک هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی نیز در شهرک جوانان احداث می‌شود.

پنج هزار و ۸۰۰ دستگاه تاکسی در تبریز نیازمند نوسازی است

حجت الاسلام رسول برگی، رئیس شورای اسلامی شهر تبریز نیز در این جلسه گفت: یک هزار دستگاه تاکسی در تبریز نوسازی شده و همچنان پنج هزار و ۸۰۰ دستگاه تاکسی فرسوده در سطح شهر تردد می‌کنند که باید نوسازی شوند.

وی افزود: در بین خودرو‌های فرسوده شهری، خودرو‌های امدادی و آتش نشانی نیز فرسوده بوده و نیازمند نوسازی هستند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار