صالحی با اشاره به بازدید رئیس‌جمهور از کارخانه ماشین‌سازی تبریز:

روحیه کارگران کاملا متفاوت و امیدوار به آینده بود

دبیر شورای اطلاع‌رسانی دولت گفت: در بازدید امروز رئیس جمهور کارخانه از ماشین‌سازی تبریز، چهره و روحیه کارگران کاملا متفاوت، امیدوار به آینده و خشنود از وفا و عمل به وعده بود.

احسان صالحی دبیر شورای اطلاع‌رسانی دولت در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: «کارخانه ماشین‌سازی تبریز، اردیبهشت ۹۷ به فردی واگذار شد که همان روز‌ها مشغول زدوبند برای گرفتن نیم‌میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ بود و چند ماه بعد به اتهام اخلال کلان در نظام ارزی بازداشت و محاکمه شد. سال ۹۸ و در دوره ریاست آقای رئیسی بر قوه قضائیه به ۲۰ سال حبس و جزای نقدی محکوم شد.

آبان ۹۸ که آقای رئیسی به تبریز رفت، به ماشین‌سازی تبریز هم رفت. کارخانه رو به تعطیلی بود. ۷۰ درصد کارگران بیکار شده و مابقی هم چندین ماه حقوقشان معوق شده بود. چهره کارگران مضطرب و عصبانی بود. رئیس وقت قضایی به آن‌ها قول کمک داد و پیگیری کرد تا از مالک نااهل و مجرم سلب مالکیت شود و مدیریت کارخانه به دولت برگردد.

امروز و حدود چهار سال بعد از آن بازدید که آقای رئیسی این بار به عنوان رئیس‌جمهور به ماشین‌سازی برگشت، چهره و روحیه کارگران کاملا متفاوت، امیدوار به آینده و خشنود از وفا و عمل به وعده بود.»

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار