در گفت‌وگو‌ با کارگردان فیلم‌ مصلحت مطرح شد؛

علت توقیف ۳ ساله فیلم‌مصلحت چه بود؟

کارگردان فیلم سینمایی «مصلحت» گفت: باوجود تلاش سازمان سینمایی سوره و اوج برای اکران، این فیلم به مدت ۳ سال اکران نشد.

حال و هوای فیلم سینمایی  «مصلحت» به اوایل دهه ۶۰ برمی‌گردد. «مصلحت» رسیدگی به یک پرونده‌ مشکوکی را هدف قرار داده است که مصلحت سیاسی نظام، روند رسیدگی به پرونده را با فراز و فرود‌هایی همراه کرده است. در این پرونده پسر یکی از مقامات عالی‌رتبه کشور دست به قتل زده است. حال قرار است پیوند خانوادگی و مصلحت سیاسی کشور این پرونده را با چالش همراه کند.

با وجود اینکه  فیلم سینمایی «مصلحت» به لیست اکران فیلم‌های سی و نهم جشنواره فیلم فجر پیوسته بود، ولی بختش یار نبود و ۳ سال توقیف او را از صحنه اکران کنار زد.  «مصلحت»  به کارگردانی حسین دارابی و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفاه است که با همکاری مشترک سازمان سینمایی سوره و سازمان هنری رسانه‌ای اوج تولید شده است.

فیلم‌مصلحت

حسین دارابی در گفت‌وگو با برنامه «سینماچی» رادیو جوان درباره توقیف ۳ ساله اثر گفت: اگر می‌دانستم روزی فیلمم توقیف می‌شود، شاید «مصلحت» را نمی‌ساختم. به‌هرحال کارگردان تلاشش را می‌کند، تا فیلم به اکران برسد و مردم اثر را ببینند. جالب‌تر اینکه فیلم دومم زودتر اکران شد و بازخورد‌های فیلم را دریافت کردم.

دارابی در پاسخ به این سوال که باوجود اینکه این فیلم سینمایی محصول مشترک دو نهاد حاکمیتی است، اما چرا توقیف می‌شود، افزود: باوجود اینکه فیلم «مصلحت» محصول مشترک سازمان سینمایی سوره و سازمان اوج بوده و این دو ارگان تمام تلاش خود را برای اکران فیلم کردند، ولی به مدت ۳ سال به اکران نرسید.

مصلحت

کارگردان فیلم سینمایی «مصلحت» با بیان اینکه به شدت اختلاف نظر درباره فیلم وجود دارد، گفت: شاید کسانی که نکاتی درباره فیلم داشتند، فکر می‌کنند ممکن است موضوعات فیلم اثرات دیگری داشته باشد. درحالی که گفتن این موضوعات هیچ اشکالی ندارد و فضای گفتگو را باز می‌کند.

وی در پایان درباره ممیزی‌های سکانس‌های فیلم گفت: سکانسی از فیلم حذف نشد و بر سر موضوعات جزئی برای ممیزی به توافق رسیدیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
United States of America
ناشناس
۱۵:۲۸ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
لابد مصلحت نبوده که مصلحت اکران شود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۰۹ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
ما که نفهمیدیم آخر چرا ۳ سال توقیف شد
آخرین اخبار