پرداخت ۳۲۲ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به نیازمندان کردستانی

مدیر کل کمیته امداد کردستان از پرداخت ۳۲۲ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به نیازمندان کردستانی از طریق صندوق قرض الحسنه امداد ولایت خبر داد.

رضا طوسی در جلسه‌ای که به مناسبت سالگرد تاسیس صندوق امداد ولایت برگزار شد، عنوان کرد: این صندوق از سال ۹۶ و با هدف توسعه بانکداری اسلامی و ترویج فرهنگ قرض الحسنه و در نهایت کمک به نیازمندان تاسیس شد.

او افزود: همچین تجمیع و هدایت منابع دولتی و ظرفیت‌های مالی و نیات خیر نیکوکاران و گسترش فرهنگ یاری رساندن به نیازمندان از دیگر اهداف تاسیس این صندوق است.

طوسی گفت از ابتدای تاسیس این صندوق در سال ۹۶ تاکنون ۳۲۲ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به ۴۰ هزار نیازمند کردستانی پرداخت شده است.

او تصریح کرد: ۱۱۳ میلیارد تومان از این تسهیلات در زمینه خدمات حمایتی، ۱۱۲ میلیارد تومان در زمینه اشتغال و خودکفایی، ۳۵ میلیارد تومان در زمینه خرید و ساخت مسکن، ۲۷ میلیارد تومان ودیعه مسکن و ۳۵ میلیارد تومان نیز در زمینه سایر مشکلات نیازمندان پرداخت شده است.

مدیر کل کمیته امداد استان کردستان ضمن تقدیر و تشکر از مشارکت و همراهی خیران در زمینه کمک به نیازمندان عنوان کرد: این صندوق آمادگی سرمایه گذاری خیران در این صندوق و هم افزایی برای پرداخت تسهیلات به نیازمندان را دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.