تشریح جزییات به زیرآب رفتن روستا‌های حاشیه سد گتوند

سرپرست فرمانداری مسجدسلیمان توضیحاتی در خصوص آخرین وضعیت به زیر آب رفتن روستا‌های حاشیه سد گتوند ارائه کرد.

پیمان مولایی گفت: یک تیم کارشناسی از کارشناسان امور حقوقی وزارت نیرو موضوع زیر آب رفتن روستا‌های حاشیه سد گتوند در بخش عنبر مسجدسلیمان را بررسی خواهد کرد.

او می‌گوید: از سال ۱۳۸۸ که بحث تملک یکسری خانه‌ها و زمین‌ها در اطراف سد گتوند انجام شد، عمده زمین‌ها و خانه‌ها خریداری شد، اما چند خانواده به دلیل اختلافات حقوقی و به دلیل اینکه بر روی قیمت به توافق نرسیده اند در روستا باقی مانده اند.

مولایی گفت: تقریبا ۲۰ روز گذشته که سد گتوند آرام آرام در حال آبگیری بود با مدیرعامل سد گتوند، مسول حقوقی سد و همچنین تعدادی از ساکنان روستا جلسه‌ای برگزار کردیم که به توافقات خوبی رسیدیم، اما این توافقات کافی نبود.

سرپرست فرمانداری مسجدسلیمان گفت: بحث این بود که چند خانوار مورد نظر از روستا جا به جا شوند و در مکانی امن‌تر زمینی برای زندگی به این خانوار‌ها داده شود.

به گفته او برای دو روستایی که گرفتار آب شده اند اداره راهداری، راه جدید برای آن‌ها احداث کرده است و همچنین سد گتوند برای یکی دیگر از روستا‌ها راه دسترسی ایجاد کرده تا بتوان روستا‌ها را جا به جا کرد.

این مقام مسئول می‌گوید: در خصوص آبگیری همه هشدار‌ها داده شده و حتی جلسه هماهنگی با تعدادی اهالی روستا برگزار کرده ایم.

سرپرست فرمانداری مسجدسلیمان گفت: نماینده مسجدسلیمان هفته گذشته با وزیر نیرو جلسه‌ای داشته و وزیر نیرو قول داده یک تیم کارشناسی از کارشناسان امور حقوقی وزارت نیرو این موضوع را بررسی خواهد کرد. 

برچسب ها: سد گتوند ، خسارت
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.