کارخانه ماشین سازی گچساران احیا می‌شود

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت:این سازمان به کمک مسئولان استانی و ارائه برنامه راهبردی به راه اندازی مجدد کارخانه ماشین سازی گچساران کمک می‌کند.

میرهاشم موسوی در بازدید از کارخانه ماشین سازی پارس گفت: در صورت ارائه برنامه احیا، توسعه و بازاریابی برای راه اندازی مجدد کارخانه ماشین سازی گچساران، ۱۵ روز آینده سازمان تامین اجتماعی به صورت ویژه به این موضوع توجه خواهد کرد.
 
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه محصولات این کارخانه نیاز کارخانه های زیر مجموعه تامین اجتماعی است افزود: باید با برنامه ریزی احیا و توسعه این کارخانه با استفاده از ظرفیت پتروشیمی، نفت و گاز و صنایع مرتبط در شهرستان و کشور برنامه ریزی شود و زمینه راه اندازی مجدد را فراهم کرد.
 
وی ادامه داد: با کمک مسئولان استان و نماینده شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی برنامه راهبردی دقیق و مشخص برای احیا و توسعه این واحد صنعتی بزرگ ارائه شود.
 
مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه کارخانه ماشین سازی پارس گچساران یک صنعت مورد توجه صنایع راهبردی است، اضافه کرد: ۲۸۶ شرکت زیر مجموعه تامین اجتماعی داریم که می‌توانند با این کارخانه قرارداد منعقد کنند.
 
موسوی افزود: برنامه احیا، توسعه و بازاریابی برای راه اندازی مجدد کارخانه ماشین سازی گچساران طی ۱۵ روز آینده ارائه شود و سازمان تامین اجتماعی به صورت ویژه به این موضوع توجه خواهد شد.
 
وی با تاکید بر اینکه حداقل باید چند برابر اشتغال فعلی این کارخانه، اشتغال زایی داشته باشد بیان کرد: روزانه به این گونه صنایع در کشور نیاز داریم و در صورت ارائه برنامه آماده کمک جهت راه اندازی این واحد صنعتی هستیم.
 
نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این بازدید گفت: پتروشیمی گچساران ظرفیتی برای کارخانه ماشین سازی پارس در این شهرستان بود که این پروژه در حال اتمام است.
 
سید ناصر حسینی،  افزود: البته باید برنامه و نگاه توسعه ای و جهادی در این کارخانه وجود داشته باشد که با تعطیلی مواجه نشود و نیروهای مشغول، بیکار نشوند.
 
وی ادامه داد: از مجموع مراجعه کنندگانی که داشتم ۷ هزار و  ۶۸ نامه جهت اشتغال به ما ارائه شده است و حتی یکی از این نامه ها، خانواده ای چهار معلولی بوده که برادرشان بیکار است.
 
فرماندار شهرستان گچساران نیز با بیان اینکه این کارخانه نیاز به یک خون تازه دارد گفت: حادترین مشکل شهرستان گچساران بیکاری و اشتغال جوانان جویای کار است.
 
روانبخش دیهیم افزود: نرخ بیکاری در شهرستان گچساران بالا است و نرخ بیکاری این شهرستان ۱۶ درصد اعلام شد که در واقع این نرخ ۲۰ درصد است.
 
وی اضافه کرد: راه اندازی مجدد و فعال شدن کارخانه ماشین سازی پارس این شهرستان رشد تولید و اشتغال را در پی خواهد داشت.
 
دیهیم افزود: در سفر اول رئیس‌جمهور به استان کهگیلویه و بویراحمد ۵۰ میلیارد تومان به این کارخانه اختصاص داده شد که در صورت تحقق این میزان کمک قابل توجهی به کارخانه ماشین سازی پارس گچساران می شود.
 
وی بیان کرد: با توجه به اینکه ۳۳ هزار نفر بیمه شده و هفت هزار نفر مستمری بگیر تامین اجتماعی در شهرستان گچساران و وجود صنایع واحدهای صنعتی و پروژه های آینده امیدواریم یک بیمارستان در این شهرستان ساخته شود.
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.