هشدار مدیریت بحران تهران در پی اعلام خطر وزش باد شدید، رگبار و رعد و برق

رییس مرکز عملیات اضطراری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از شهروندان خواست که از تردد و اتراق در حاشیه و بستر مسیل‌ها و رودخانه‌ها و فعالیت کوهنوردی پرهیز کنند.

پدرام قودجانی گفت: بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران با توجه به هشدار نارنجی صادر شده طی امروز (۱۹ خرداد) به ویژه ساعات صبح تا عصر با تشدید ناپایداری محلی و رشد ابر‌های همرفتی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و در برخی نواحی مستعد نیمه شمالی استان تهران، به ویژه ارتفاعات شمالی و شمال شرقی با احتمال بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: بر اثر این مخاطره آبگرفتگی معابر عمومی و جاری شدن روان آب، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها و مسیل ها، صاعقه، خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها و تابلو‌های تبلیغاتی و اختلال در پرواز‌ها و در نواحی کوهستانی احتمال سقوط سنگ دور از انتظار نیست.

وی گفت: اجتناب از هر گونه تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و احتیاط در سفر‌های بین شهری، پرهیز از فعالیت‌های کوه نوردی، خودداری از چرای دام در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، رعایت فاصله از ساختمان‌های در دست ساخت یا نیمه کاره، عدم استقرار در نواحی مرتفع نظیر داربست‌ها و آمادگی دستگاه‌های امداد رسان از جمله مواردی است که باید در این شرایط مورد توجه قرار بگیرد.

برچسب ها: مدیریت بحران ، سیل
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.