شبکه ملی اطلاعات در روستا‌های نوشهر

هفت روستای شهرستان نوشهر تا پایان امسال به شبکه ملی اطلاعات متصل می‌شوند

اسماعیل اعزی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران در جلسه بررسی آخرین وضعیت پروژه‌های ارتباطی شهرستان نوشهر، گفت: با هدف بهره مندی روستا‌های کمتر برخوردار پوشش اینترنت پرسرعت همراه در ۱۷ روستای شهرستان نوشهر در طی ۲۰ ماه خدمت دولت سیزدهم فراهم شد و همچنین ۲۶ میلیارد تومان اعتبار به منظور تکمیل پوشش اینترنت پرسرعت همراه در هفت روستای بالای ۲۰ خانوار منطقه کجور این شهرستان در طی سال جاری تخصیص یافت.

او با اشاره به اجرایی شدن سایت‌های جدید تلفن همراه در منطقه کجور این شهرستان، افزود: بزودی با حضور تیم توسعه ارتباطات روستایی اداره کل و همکاران اپراتور‌های تلفن همراه نسبت به اخذ مکان و آغاز عملیات اجرایی سه سایت جدید در روستا‌های چتن، نیچکوه و کندوسر این منطقه اقدام خواهد شد.

اعزی در خصوص ایجاد شبکه فیبر نوری در این شهرستان، گفت: اجرای ۴۵ کیلومتر فیبر نوری با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد تومان به شرکت مخابرات ایران ابلاغ شد و با اجرای این طرح، ۱۴ روستای منطقه کجور این شهرستان از شبکه پایدار ارتباطات ثابت و اینترنت همراه بهره‌مند خواهند شد.

او با اشاره به صدور مجوزات در حوزه دفاتر پیشخوان دولت افزود: مجوز فعالیت ۱۱ دفتر جدید در شهرستان نوشهر صادر گردیده که از این مورد تعداد هشت مجوز مختص مناطق روستایی این شهرستان بوده و دفاتر ICT روستایی آماده ارائه خدمات به روستاییان می‌باشند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.