شهر قم گران اداره نمی‌شود

شهردار قم، سرانه هزینه‌ای هر شهروند قمی را ۸۰۰ هزار تومان دانست و گفت: این رقم در مقایسه با بسیاری از کلانشهرها، عدد مناسبی است.

به نقل از  شهرداری قم، سید مرتضی سقائیان‌نژاد،شهردار قم هزینه‌های جاری و عمرانی شهرداری قم را موردتوجه قرار داد و اظهار کرد: در سال گذشته هزینه‌های جاری شهرداری قم ۱۴۰۰ میلیارد تومان و هزینه‌های عمرانی ۴۰۰۰ میلیارد تومان بود که با در نظر گرفتن سرجمع ۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومانی هزینه‌های شهرداری، نسبت هزینه‌های عمرانی به هزینه‌های جاری به ترتیب ۷۴ درصد و ۲۶ درصد بوده است.

او با بیان اینکه این درصد در میان تمام کلان‌شهر‌ها کم‌نظیر است، ابراز کرد: در نهادی مانند شهرداری که خدمات نگهداری و اجتماعی شهر نسبت قابل‌توجهی از هزینه‌ها را تشکیل می‌دهد، به‌نوعی این تناسب رضایت‌بخش محسوب می‌شود.

شهردار قم، سرانه هزینه‌های بالا در بسیاری از کلان‌شهر‌ها را موردتوجه قرارداد و افزود: سرانه هزینه جاری اداره بسیاری از شهر‌ها به ازای هر شهروند بیش از دو میلیون تومان است، اما در شهر قم این عدد ۸۰۰ هزار تومان است.

او ادامه داد: این عدد نشان می‌دهد شهر قم ارزان اداره می‌شود و به همین دلیل هم می‌توانیم ۴ هزار میلیارد تومان در یک سال در عمران شهری هزینه کنیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار