وزیر راه و شهرسازی :

راه آهن میانه- تبریز سبزترین طرح ریلی کشور است

وزیر راه و شهرسازی گفت: راه آهن میانه- تبریز سبزترین طرح ریلی کشور است و در این پروژه تمامی مسائل زیست محیطی رعایت شده است.

آقای بذرپاش در آیین افتتاح راه‌آهن بستان آباد - تبریز و ایستگاه خاوران تبریز با حضور رئیس جمهور گفت: در این پروژه از ریل تمام ایرانی استفاده شده و تمام زیرساخت‌ها با ظرفیت دو خطه شدن نیز احداث شده است.

وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم ایستگاه خاوران به ایستگاه مرکزی راه آهن تبریز متصل شود افزود: با اتصال این ایستگاه به ایستگاه قدیمی تبریز زنجیره شرقی به غربی تکمیل می‌شود و از سرخس تا مرز جلفا ادامه می‌یابد.

وی اظهار کرد: مقرر شده با برنامه‌ریزی و زمان بندی انجام شده بخش اعظم حمل و نقل مسافر به این مسیر منتقل و تردد ریلی از این مسیر انجام شود و از ظرفیت مسیر قبلی بیشتر برای حمل و نقل بار و ترانزیت استفاده می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به موقعیت ژئوپولتیک ایران در حوزه حمل و نقل گفت: توسعه زیرساخت‌ها بدون توسعه حمل و نقل ریلی امکان پذیر نبوده بنابراین سیاست توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل از اولویت‌های این وزارتخانه است.

آقای بذرپاش با بیان اینکه کشور‌ها برای مشارکت در تکمیل کریدور‌ها و زنجیره‌ها ابراز تمایل دارند ادامه داد: تکمیل این کریدور‌ها و استفاده از ظرفیت‌ ارزآوری آن‌ها ثروت آفرینی بیشتری از نفت به ویژه برای آینده سرزمین و فرزندان ما به دنبال خواهد داشت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۳۸ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
یاشا اقای رییسی
همین و میخواستیم
آخرین اخبار