رئیس جمهور:

با توطئه نمی‌توان بین مردم ایران و آذربایجان فاصله انداخت

رئیسی گفت: نه فقط آذربایجان ایران، حتی آذربایجانی که در همسایگی ماست، دلبستگی‌شان از نوعی نیست که با توطئه‌ها بشود بین این مردم جدایی انداخت. 

آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان ظهر جمعه در جمع مردم چاراویماق گفت: این منطقه دارای ظرفیت‌های بالقوه‌ای است و چاراویماق و هشترود جز نوادر شهر‌های کشور هستند که هم ذخایر زیرسطحی و هم زمین‌های حاصلخیز دارند و باید با بهره‌برداری از این ذخایر معدنی در کنار فعالیت شهرک‌های صنعتی و توسعه بخش کشاورزی این ظرفیت‌ها بالفعل شود.

وی افزود: اما به دلیل کم توجهی‌ها و برخی مشکلات در سال‌های گذشته اهالی این شهرستان به تبریز و سایر شهر‌ها مهاجرت کرده‌اند با این حال به فرموده رهبری همه مشکلات راه حل دارند و این راه حل در دست مردم و جوانان منطقه است که با فعال کردن اقتصاد معدن، صنعت و کشاورزی منطقه زمینه ساز ماندگاری اهالی بومی در چاراویماق شوند.

رئیس جمهور تصریح کرد: مناطق دورافتاده و بسیاری از روستا‌های کشور به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی دارای زیرساخت‌های رفاهی و بهداشتی و راه دسترسی مناسب هستند، اما با این حال به دلیل عدم صرفه اقتصادی روستا‌ها اهالی تمایلی به حضور در روستا‌ها ندارند و باید مسئولان با فعال کردن ظرفیت‌های چاراویماق به عنوان یک بهشت معدنی زمینه امیدواری و ماندگاری مردم در این شهرستان را فراهم کنند.

رئیسی با بیان اینکه اگر اقتصاد خوب باشد دیگر هیچ کسی به حاشیه شهر‌های بزرگ نخواهد رفت، ادامه داد: کمیته‎‌ای حداکثر تا دو ماه تشکیل شود و استاندار آذربایجان‌شرقی نیز تمام صاحب‌نظران قدیمی و جدید را دور هم جمع کند و راهکار ارائه کنند تا برای این منطقه که واقعا محروم نیست، کاری کنند و جوان اینجا قانع شود که می‌تواند در محل تولد خود بماند.

وی خاطرنشان کرد: مسئولان باید با بکار گرفتن همه نظرات در یک طرح بسیار کوتاه کاری کنند که در ظرف دو سال به طور جهادی و جهشی کار جدی در چاراویماق و هشترود انجام دهند و مردم احساس کنند که ثروت این منطقه به حساب گرفته شده است. 

رئیسی با تاکید بر اینکه کاری کنید کشاورزی و صنعت اینجا که یک ظرفیت است به کار گرفته شود، به دغدغه دیگر منطقه هشترود و چاراویماق اشاره و تصریح کرد: این منطقه به عنوان منطقه بهشت معادن است و این حرف درستی است، چون منطقه ظرفیت بزرگی دارد و احیا شدن آن نیز به خود مردم بستگی دارد و باید کاری شود که جاذبه اینجا به چشم بیاید و به مردم این حس را بدهد که اقتصاد اینجا خوب است.

رئیس جمهور در ادامه گفت: شاید در مراکز استان‌ها اعم از تهران، تبریز، اصفهان و مشهد و ... مشکل زمین وجود دارد، ولی در شهرستان‌هایی مانند چاراویماق چنین مشکلی نیست و می‌توان به مردم این مناطق زمین داد.

وی اظهار داشت: قبل از حضور در چاراویماق، تصفیه خانه گرمی چای در شهرستان میانه افتتاح شد، شهرستانی که مردم آن ۲۰ سال مشکل آب شرب دارند در حالی که ما مشکل آب نداریم در حقیقت مساله مدیریت آب داریم و این موضوع بسیار مهم است.

رئیسی افزود: مسئله آب شهرستان و آب بخش کشاورزی چاراویماق با پیگیری دولت حل خواهد شد و قطعا بار دیگر که من به اینجا می‌آیم، با همت شما مردم و مسوولان استان توانسته ایم موضوع آب، فعال کردن معادن، صنایع و زمین‌های کشاورزی را در اینجا حل کنیم.

وی با بیان اینکه در حالی که کارخانه تراکتورسازی در تبریز سالانه هزاران تراکتور تولید می‌کند، ولی در این منطقه مشکل تراکتور وجود دارد، گفت: مردم می‌گویند توان خرید نداریم، من از تراکتورسازی می‌خواهم تا شرایط تسهیلاتی و هزار دستگاه تراکتور در اختیار شما قرار دهند تا بعداً از طریق فروش محصولات کشاورزی خود بازپرداخت انجام دهید.

رئیسی افزود: این حضور شما یک معنا دارد و آن اینکه مردم عزیز با دولت، نظام و ولایت یک ارتباط بزرگی دارند و ارتباطی که بین امت با ولایت است، ارتباط معمولی نیست، ارتباطی است که می‌گوید قلب مردم با ولایت می‌تپد و هر جا لازم بوده مردم به صحنه آمدند و در فتنه‌ها و اغتشاشات نشان دادند که مردم دشمن را خوب می‌شناسند و عشق‌شان به رهبری و شهدا جدایی ناپذیر است.

رئیسی گفت: مردم آذربایجان، نه فقط آذربایجان ایران، بلکه مردم کل آذربایجان، حتی آذربایجانی که در همسایگی ماست، عشق‌شان و ارادت و دلبستگی‌شان از نوع دلبستگی نیست که با توطئه‌ها و فتنه‌ها بشود بین این مردم جدایی انداخت. 

وی ادامه داد: به هیچ وجه نمی‌توان بین این مردم و آن مردم جدایی قرار داد، پیوستگی این مردم به اسلام و پیوستگی آن مردم به دین و اسلام امری جدا نشدنی است، چون مردم عشق دین و عشق به ارزش‌ها در تمام وجودشان قرار دارد. 

رئیس جمهور تأکید کرد: فلذا می‌خواهم بگویم پیام مردم آذربایجان پیام وحدت و انسجام، پیام ایستادگی در مقابل دشمنان است و پیام ساختن کشور به دست توانای جوانان عزیز است، پیام آن است که ما با همه وجود حمایت می‌کنیم تا مسئولان در انجام وظایف موفق شوند.

رئیس جمهور گفت: این اجتماع و حضور مردم برای ما مسوولیت ایجاد می‌کند که برای خدمت به مردم نباید شبانه‌روز بشناسیم و نباید اجازه دهیم روابط ناسالم جای روابط سالم را بگیرد؛ احساس ناآرامی ایجاد نکنیم و درخواست‌های مردم را به تعویق نیاندازیم.

وی اظهار کرد: گره‌گشایی از کار مردم برای ما مسوولان افتخار است؛ در شب‌های عملیات دوران دفاع مقدس رزمندگان خواب نداشتند و امروز هم چنین شرایطی است که باید تمامی مسوولان برای خدمت به مردم خواب نداشته باشند.

رئیسی با اشاره به سخنان امام جمعه هشترود و طرح درخواست و مطالبه مردم نیز گفت: درخواست جوانان برای مجتمع‌های ورزشی از جمله این مطالبات است که تا سفر بعدی بنده به این منطقه ساخت این مجتمع‌ها اجرایی می‌شود.

وی افزود: خواسته دیگر مردم منطقه رسیدگی به وضعیت نامناسب جاده‌ها بود که برای این موضوع هم ۳۰۰ میلیارد تومان برای رفع مشکل جاده‌ها در استان مصوب شده است.

رئیس جمهور گفت: به هیچ وجه اجازه ندهید روابط ناسالم جای روابط سالم را بگیرد و یا عملکرد اداره‌ای مردم را ناراضی کند. تلاش کنید احساس مردم این باشد که دستگاه‌ها و کارکنان آنها به دنبال حل مشکلات مردم هستند. جایگاه بنده و شما مسئولین باید خدمتگزاری به مردم باشد و به این جایگاه و گره‌گشایی از کار مردم افتخار کنیم.

رئیسی با اشاره به مطالبات مردم که از زبان امام جمعه شهرستان بیان شد از جمله ساخت مراکز ورزشی، رفع مشکلات جاده‌های مواصلاتی شهرستان و احداث شهرک صنعتی در منطقه و موارد دیگر تاکید کرد که همه این درخواست‌ها در مصوبات دور دوم سفر دولت مردمی به استان آذربایجان شرقی لحاظ شده و ان‌شاالله تامین خواهد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
بال
۱۰:۵۶ ۲۱ خرداد ۱۴۰۲
آذربایجان آذربایجان است شمالی و جنوبی ندارد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۴۱ ۲۰ خرداد ۱۴۰۲
مرگ بر توطئه گر
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۵۵ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
ایران وایرانی مطیع امر رهبری ودولتند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۳۸ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
اگه الهام مهره موساد میرفت همه چیز عالی و عادی میشد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۲۴ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
مردم باکو اکثریت ضد ایرانی هستن و عاشق ترکیه فقط تالشی های باکو عاشق ایران هستن که از سمت دولت ایران اصلا حمایت نمی شوند جالب اینجاست هم از داخل ایران بهشون حمله میشه هم از دولت باکو
Iran (Islamic Republic of)
غفار
۲۱:۱۸ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
" یاشاسین آذرباییجان "
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۵۹ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
ترک که نیستی وترکی حرف می زنی گفته بودی برادر افغان هستی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۴۶ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
بدانید جان و مال مردم در جاده ها شوخی نیست،سالانه هزاران نفر در جاده ها با خودروهای حلبی داخلی کشته و معلول میشوند.کدوم کشور این خودروهای حلبی های تاریخ گذشته شرکتهای انحصاری داخلی با تکنولوژی 30 سال پیش رو میخرند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۵۱ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
مرگ بر خائنین وطن فروش
Iran (Islamic Republic of)
باران
۱۸:۳۶ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
مردم استان باکو ارادت مند به ایران هستند

هیچ کس میتونه این ارادت و از مردم بگیرند

باید با آقای پوتین توافق شه راحت خاک جدا شده مون و میتونیم ب خاک مون ملحق کنیم ‌

بقیه کشورها حق دخالت ندارند
همانطور ک ما هم در جنگ اوکراین بی طرفیم

مردم استان باکو تحت فشار دخالت خارجی مانند ترکیه و صیهونیسم هستن و از این دو نفرت دارند
Iran (Islamic Republic of)
منصور
۱۸:۳۶ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
دهن کسی که به این اب و خاک طمع دارد را باید خورد کرد
Iran (Islamic Republic of)
منصور
۱۸:۳۱ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
با کسانی که به اسم حمایت از قوم کرد یا ترک یا بلوچ یا لر یا هر قومیتی دست به وطن فروشی میزنن و به این اب و خاک خیانت میکنن و خود را به کشورهای دیگه وابسته میکنن شدیدا باید برخورد کرد // ما همگی ایرانی هستیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۱۷ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
از ماست که بر ماست
از زمان قاجار، زمامداران بی لیاقت ایران، به تدریج بخش هایی از کشور را قربانی نادانی، فساد و تاج و تختشان کردند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۰۴ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
مگر بهتر از این هم می توانست بشود.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۰۹ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
رئیس جمهور شعارها
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۰۱ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
جدایی بین مردم، تفرقه است.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۴۴ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
شما به مردم خودت برس.دیگران خودشان کارشان را بلدند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۳۲ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
هم به خودمون میرسیم هم به شما خیالت تخت باشه
Iran (Islamic Republic of)
منصور
۱۸:۳۳ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
دیگران اگه کار خودشان را بلد بودن // یه عده ایی وطن فروش مزد دور خارجی اینقد از صحبت رئیس جمهور بدشون نمیاومد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۲۱ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
فکر کنم چشم بینا نداری وتو هوا حرف می زنی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۴۳ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
رئیس جمهور:به هیچ وجه اجازه ندهید روابط ناسالم جای روابط سالم را بگیرد. کجای کاری به هر اداره ای سر بزنی فقط رانت و فساد و روابط ناسالم هرکی هم اعتراض بکنه حذف میشه، گوش شنوایی هم برای شکایت ها نیست. تو این استان شما حتی نمی تونین یک اداره سالم پیدا کنین همه اداره فاسد شدند...
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۲۰ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
درود به رئیس جمهورانقلابی
Iran (Islamic Republic of)
Ali
۱۵:۱۰ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
و مرگ بر الهام علی اف فتنه گر و مزدور اسرائیل و ترکیه....
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۴۰ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
صد درود به این رئیس جمهور
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۴۲ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
دم ریئس جمهورمون گرم که مورد تایید رهبری هستن و رهبر اینقدر ازشون راضی هستن و گواهی دادن که شما مخلصانه کار میکنید برای این مملکت

سرت سلامت سید

دشمنان خارجی و مغرضان داخلی چشمشون کور و زبانشان لال بشه انشاءالله
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۰۵ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
ما یک ملتیم شما نگران دوستی با همنوعانمون نباش
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۴۷ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
البته که یک ملت هستیم اونم از نوع ایرانی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۳۱ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
فقط ملت ایران وبس تا حالا هم ثابت کردیم
United States of America
ناشناس
۱۸:۳۳ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
کی میگه آزمایش دی ان ای بگیر بعد حرف بزن نژاد اونا از مغولستان، ما آذری داریم ،مثال لبنان عرب نیست ، فقط زبانش عربیه ،
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۳۸ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
خودت میدونی چ نظر دادی ؟؟
Iran (Islamic Republic of)
منصور
۱۸:۴۸ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
اگر دوستی با همنوعان اینطرف مرز با اونطرف مرز فقط در حد دوستی باشد هیچ کس نگرانی ندارد // نگرانی موقعیی شروع میشه که دوستی تبدیل به وطن فروشی و خیانت به این مملکت باشه
Czechia
ناشناس
۲۰:۵۸ ۲۰ خرداد ۱۴۰۲
وطن ما آزربایجانه بچه