اعلام آمادگی ۱۲۰ موکب از فارس برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین

مدیرکل زیارتی معاونت امور هماهنگی زائران و گردشگری استانداری فارس از اعلام آمادگی ۱۲۰ موکب اربعینی برای خدمت‌رسانی به زائران امام حسین (ع) در ایام اربعین خبر داد.

محسن علوی اردکانی از تشکیل ستاد اربعین در این استان خبر داد و گفت: جلسات این ستاد با حضور ۱۸ کمیته تشکیل شده است که در سال گذشته ۱۷ کمیته بود، اما امسال به دلیل گرمای هوا، کمیته آب هم به این ستاد اضافه شده است.

او با بیان اینکه نخستین نشست ستاد اربعین استان فارس با حضور موکب‌داران سراسر استان در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) برگزار شد، افزود: تاکنون بیش از ۱۲۰ موکب استان فارس آمادگی لازم را جهت خدمات دهی به زائران در طول مسیر استان فارس به مرز شلمچه و نیز در مرز شلمچه و در داخل خاک عراق به خصوص مسیر بین شهر‌های مقدس کربلا و نجف را اعلام کرده‌اند.

علوی در خصوص زمان ایام اربعین حسینی در سال جاری تصریح کرد: زمان عملیات اربعین از اول صفر برابر با ۲۵ مرداد تا ۲۵ صفر برابر ۲۰ شهریور خواهد بود.

مدیرکل زیارتی معاونت امور هماهنگی زائرین و گردشگری استانداری فارس با بیان اینکه انتقال مواکب و تجهیزات و ماشین‌آلات آن‌ها از تاریخ ۲۰ محرم برابر با ۱۶ مردادماه سال جاری شروع خواهد شد، گفت: هماهنگی‌های لازم توسط اداره‌کل گمرکات استان فارس جهت صدور مجوز‌های خروج صورت گرفته است.

او با بیان اینکه ثبت‌نام از مواکب اربعین حسینی در سال جاری برای خدمت‌رسانی به زوار در اربعین سال ۱۴۰۲ نیز آغاز شده است، گفت: تمامی موکب‌ها و گروه‌هایی که متقاضی خدمت‌رسانی به زائران حضرت سیدالشهدا (ع) در مراسم اربعین چه در داخل کشور و چه در مرز و کشور عراق هستند، باید از طریق سامانه موکب‌داران اربعین حسینی (ع) به آدرس Mokeb.atabat.org نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.

علوی در پایان گفت: خروج زائران با گذرنامه رسمی یا سند سفر که حداقل دارای ۶ ماه مهلت اعتبار است صورت می‌گیرد، بنابراین کسانی که گذرنامه ندارند و یا گذرنامه آن‌ها فاقد اعتبار است با توجه به شلوغ بودن در ایام نزدیک به اربعین از هم‌اکنون جهت اخذ و یا تمدید گذرنامه اقدام کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار