پرداخت ۱۳ هزار میلیارد ریال کمک معیشت به مددجویان خوزستان

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان گفت: ۱۳ هزار میلیارد ریال کمک معیشت به بیش از ۱۲۱ هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان در سال گذشته پرداخت‌شد.

جمال شیبه می‌گوید: پرداخت کمک معیشت، کمک هزینه درمان، تهیه لوازم ضروری و جهیزیه، پرداخت تسهیلات کارگشایی و ودیعه مسکن و تهیه اقلام خوراکی از دیگر اقداماتی است که برای حمایت از مددجویان انجام می‌شود.

او  افزود: نوع ارائه خدمات به مددجویان به صورت تک خدمتی و چند خدمتی است و تنها به پرداخت مستمری ختم نمی‌شود بلکه متناسب با نیاز مددجو خدمات ارائه می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان با بیان اینکه ۶۰ درصد مددجویان کمیته امداد استان را زنان و ۴۰ درصد را مردان تشکیل می‌دهند، گفت: ۴۵ درصد خانوار‌های تحت حمایت کمیته امداد خوزستان ساکن مناطق روستایی و ۵۵ درصد خانوار ساکن شهر‌ها هستند.

آقای شیبه  با اشاره به راه اندازی سامانه امداد هوشمند با هدف ارائه خدمات مطلوب و آسانتر به جامعه هدف افزود: مددجو با راه‌اندازی این سامانه، دیگر نیاز به مراجعه حضوری به دفاتر امداد ندارد و متقاضیان دریافت خدمات می‌توانند با مراجعه به سامانه soha.emdad.ir درخواست خود را ثبت و پیگیری کنند.

او گفت:  تلاش امدادگران حوزه حمایت و سلامت کمیته امداد خوزستان باعث شد تا این اداره کل بین ۳۰ استان کشور رتبه برتر را کسب کرد.

۱۳۰ هزار خانوار زیر پوشش کمیته امداد خوزستان هستند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار