توسعه مراکز اختصاصی بانوان در شهر‌های جدید

 معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: مرکز اختصاصی بانوان در سطح کشور به خصوص شهر‌های جدید باید توسعه و گسترش یابد.

خانم خزعلی در بازدید از مرکز کارآفرینی شهر جدید سهند لزوم تقویت اقتصاد پایدار خانواده محور در شهر‌های جدید را مورد تاکید قرار داد و گفت: طرح توسعه مراکز اشتغال جهت تامین اقتصاد پایدار خانواده محور در شهر‌های جدید حرکت خوب و قابل تقدیری است.

وی کمبود مراکز اختصاصی بانوان را یکی از مطالبات اصلی شهروندان به خصوص در شهر‌های جدید دانست و اظهار کرد: توسعه چنین مراکزی می‌تواند در اشتغال بانوان در کنار پرداختن به خانواده تاثیرگذار باشد.

خانم خزعلی ادامه داد: راه اندازی مراکز کارآفرینی و اشتغال گروه‌های مختلف اجتماعی از جمله زنان سرپرست خانوار راهبرد ویژه دفتر توسعه اجتماعی و فرهنگی شهر‌های جدید است که در شهر جدید سهند به طور موفقیت آمیزی اجرا شده است.

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور همچنین از کانون فرهنگی هنری رهپویان یاس تبریز بازدید و از اقدامات ارزشمند این مجموعه قدردانی کرد و گفت: تجربه‌های خوب دختران این مجموعه می‌تواند الگویی مناسب برای دیگر مجموعه‌های فعال در سطح کشور باشد.

خانم خزعلی یادآور شد: امروز نیازمند تکثیر چنین مراکز پویا و خوش‌فکر در حوزه بانوان و دختران جامعه هستیم.

وی با بیان این‌که توانمندی و ظرفیت بالای بانوان و دختران دهه هشتادی کانون فرهنگی و هنری رهپویان یاس توانسته مخاطبان گسترده‌ای را در سطح منطقه جذب کند گفت: ابتکارات جالب کانون در حوزه تولید نوشت افزار و کارگاه عروسک سازی جالب و نیازمند حمایت دیگر نهاد‌های فرهنگی است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۲۴ ۲۰ خرداد ۱۴۰۲
سوره نور آيه ۳۱ با ترجمه فارسی توجه کنید و سوره احزاب آيه ۱ تا ۷۳ با ترجمه فارسی توجه دقیق تجربه حتما پر برکت است