تعویق زمان ثبت‌نام آزمون دکتری تخصصی رشته‌های علوم پزشکی

زمان ثبت‌نام آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تغییر کرد.

زمان ثبت‌نام آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با یک تغییر به مرداد موکول شد و بر این اساس، فرایند ثبت‌نام در این آزمون از دوشنبه ۹ مرداد آغاز می‌شود و  ۱۵ مرداد به پایان می‌رسد. 

پیش از این اعلام شده بود، ثبت‌نام آزمون پذیرش دانشجو در مقطع دکتری تخصصی و دکتری تخصصی پژوهشی/ فناوری محور رشته‌های علوم‌پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی و دندانپزشکی از دوشنبه ۲۲ خرداد آغاز می‌شود و ۳۰ خرداد به پایان می‌رسد. 

طبق تقویم آزمون‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آزمون دکتری تخصصی و دکتری تخصصی پژوهشی/ فناوری محور رشته‌های علوم‌پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی و دندانپزشکی ۴ آبان برگزار می‌شود. 

ثبت‌نام در این آزمون به صورت اینترنتی و از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی انجام می‌شود.

بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی، هزینه ثبت‌نام آزمون کتبی ۳ میلیون و ۷۵۰ هزار ریال و هزینه استفاده از خدمات پیامکی ۳۰ هزار ریال است.

داوطلبان باید با مراجعه به سایت این مرکز نسبت به خرید کارت اعتباری به مبلغ ۳ میلیون و ۷۸۰ هزار ریال (۳۷۸ هزار تومان) و دریافت کد پرداخت جهت ثبت نام آزمون اقدام کنند.

دارا بودن دانشنامه کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) مرتبط یا دکتری عمومی (پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی و علوم آزمایشگاهی) از شروط الزامی شرکت در این آزمون است. 

دارندگان مدارک معادل کارشناسی‌ارشد و کارشناسی‌ارشد آموزش‌محور مجاز به شرکت در آزمون دکتری تخصصی نیستند.

برچسب ها: ثبت نام ، آزمون دکتری
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار