لیگ والیبال ملت ها

ایران ۳ - چین ۱/ نخستین برد شاگردان عطایی با پرش از دیوار چین

تیم والیبال ایران در سومین دیدارش در مسابقات لیگ ملت‌ها به مصاف چین رفت که با نتیجه سه بر یک پیروز شد.

تیم ملی والیبال ایران شروع ناامید کننده‌ای را در لیگ ملت‌ها تجربه کرد. جایی که شاگردان بهروز عطایی در نبردی یک طرفه در سه ست متوالی برابر ژاپن کار را واگذار کردند.

با این حال در بازی دوم شرایط برای ملی‌پوشان والیبال ایران تغییر کرد. ایران مقابل لهستان شروع فوق‌العاده‌ای داشت و در دو ست اول برابر تیم رنک یک دنیا به برتری رسید، اما در ادامه اسیر کامبک خیره کننده حریف شدیم و ۳-۲ کار را واگذار کردیم.

بعد از دو شکست متوالی تیم ملی والیبال امروز از ساعت ۱۰:۱۰ برابر چین قرار گرفت.

لیست تیم ملی والیبال ایران

سید محمد موسوی (کاپیتان)، مهدی جلوه، محمد، ولی زاده، محمد طاهر وادی، جواد کریمی، امین اسماعیل‌نژاد، علی حاجی‌پور، محمدرضا حضرت‌پور، آرمان صالحی، امیرحسین اسفندیار، مرتضی شریفی، پوریا حسین خانزاده، شهروز همایونفرمنش، محمد جواد معنوی‌نژاد

 در ست اول دو تیم تا اواسط بازی مساوی پیش می‌رفتند و ایران در امتیازات حساس پایانی سه امتیاز اختلاف ایجاد کرد و نتیجه ۲۱ بر ۱۸ بود و در شرایطی که تصور می‌شد شاگردان عطایی برنده شوند، چین کامبک فوق العاده‌ای داشت و در حالی که ایران تنها دو امتیاز دیگر گرفت آن‌ها هفت امتیاز پایانی را کسب کردند و ۲۵ بر ۲۳ پیروز ست اول شدند.

در ست دوم ایران خیلی زود سه امتیاز اختلاف ایجاد کرد و در ادامه با ارائه یک نمایش پرقدرت این اختلاف را بیش از پیش کرد و ده امتیاز اختلاف انداخت و در نهایت ۲۵ بر ۱۵ پیروز شد. ایران در این ست خوب سرویس زد و در حملات بی نقص بود.

ست سوم نیز با قدرتنمایی ایران آغاز شد و شاگردان عطایی اختلاف زیادی ایجاد کردند. البته چین در این ست سرسخت‌تر بود و حتی به دو امتیازی ایران هم رسید، اما هشیاری یوز‌ها در دفاع و به خصوص حمله اختلاف را دوباره زیاد کرد تا ایران ۲۵ بر ۲۰ پیروز شود.

ست چهارم با برتری ۳ بر صفر چین آغاز شد، اما ۳ سرویس و ۳ حمله خوب از بازیکنان ایران، کار را به تساوی کشاند. برتری ۶ بر ۴ ایران، سرمربی چین با مجبور به استفاده از نخستین وقت استراحت فنی خود کرد که البته سودی برای این تیم نداشت و در ادامه، اختلاف امتیازات به حدی رسید که جای جبران برای چشم بادامی‌ها باقی نگذاشت. ایران در این ست هم ۲۵ بر ۱۴ پیروز شد تا نخستین برد خود را در لیگ ملت‌های ۲۰۲۳ به ثبت برساند.

تیم ملی ایران در بازی چهارم و پایانی خود از هفته نخست VNL از ساعت ۷:۱۰ فردا یک‌شنبه به مصاف اسلوونی می‌رود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۲:۱۶ ۲۱ خرداد ۱۴۰۲
ورزش مثل قمار می‌ماند مثل کشتی کسی آن یکی را له می‌کند و مدال می‌گیرد و پول می‌گیرد و غذا می‌خورد و به آن یکی ورزشکار رحم نمیکند و کشور ها باهم ممکن است بجنگند ولی اگر کشاورزی کنید و به کشور های دیگر غذا بدهید و آب را قناعت کنید و به کشورهای دیگر آب بدهید با شما دوست می‌شوند و هر کسی مثل آمریکا با ایران بجنگد به او می‌گوید آشتی کنید و اگر قبول نکرد با آن بجنگید. و وقتی کشتی می‌گیرد اگر ببازد همه مسخرش ميکنند و باهم دشمنی ميکنند و زحمت می‌کشند ولی اگر درختان و کشاورزی و مختلف کنید و انفاق کنید بهتر است و کار کنید پول حلال درمیآرید ولی کشتی بگیرید پول حرام می‌گیرید بیش از ۱۰۰۰ تا چیز هست که ورزش و شطرنج و غیره بد هستند و ضرر و زحمت دارد ترک کنید بهتر است
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۰۹ ۲۱ خرداد ۱۴۰۲
هر چیم‌ باشه بچه ها باعث افتخار هستن برای ما برای بازی با لهستان خیلی تلاش کردم و این خودش خیلی افتخار آمیزه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۲۵ ۲۰ خرداد ۱۴۰۲
آهان تیم ایران یعنی این
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۲۸ ۲۰ خرداد ۱۴۰۲
تیم بی کیفیتی داریم.اصلا بازی با ژاپن واقعا آدم خجالت می‌کشیدم نگاش کنه..تو ی سه تا ست سه آرنج متفاوت ویکی از یکی بدتر
Iran (Islamic Republic of)
ت
۱۴:۴۰ ۲۰ خرداد ۱۴۰۲
نه مربی در حد و اندازه تیم ملی می باشد و نه بازیکنان در هیچ دوره ای شاهد چنین تیم بی کیفیت در والیبال نبوده آیم برگردند و ادامه ندهند بهتر است .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۲۰ ۲۰ خرداد ۱۴۰۲
چه عجب ‌‌تنبلهابیدار شدند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۵۷ ۲۰ خرداد ۱۴۰۲
شما انگار حریفها را چوب زردک حساب کردید!!
خب هر تیمی میره برای برد میره و حریفهامون هم همچین دست کم نگیر !
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۱۵ ۲۰ خرداد ۱۴۰۲
جالبه با مربی صربستان کار کردن اما نتیجه نگرفتن و صربی ها خودشان با اون مربی بهترین شدن- معلومه عیب از ایرانی هاست که اصلا اهل تمرین زیاد نیستن و فقط حرف میزنند وتلاش نمیکنند
آخرین اخبار