محموله شتر قاچاق در جاده مرز پیرانشهر- سردشت متوقف شد

جانشین فرمانده مرزبانی آذربایجان غربی گفت: با هوشیاری مرزبانان محموله شتر قاچاق در جاده مرز پیرانشهر - سردشت متوقف شده است.

سرهنگ عباس مرادی جانشین فرمانده مرزبانی آذربایجان غربی گفت: مرزبانان در محور مواصلاتی پیرانشهر به سردشت به ۲ دستگاه خودرو مشکوک شدند که قاچاقچیان به محض رویت خودرو‌های مرزبانی اقدام به افزایش سرعت خودرو کردند.

وی ادامه داد: مرزبانان با اعلام هشدار توقف و شگرد‌های خاص پلیسی اقدام به متوقف کردن این ۲ دستگاه خودرو کردند و در بازرسی از آن‌ها چهار نفر شتر و تعداد ۲ دستگاه بیسیم دستی کشف کردند.

جانشین فرمانده مرزبانی آذربایجان غربی با بیان اینکه شناسایی و دستگیری متهمان در دستور کار این فرماندهی قرار دارد، افزود: بر اساس نظر کارشناسان ارزش ریالی احشام قاچاق را ۱۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

وی با اشاره به اینکه هر گونه خروج دام زنده باید مجوز‌های لازم از نهاد‌های زیربط را داشته باشد و از گذرگاه‌های رسمی صادر شود، تاکید کرد: قاچاقچیان و سودجویان باید بدانند مرزبانان با اشراف اطلاعاتی در مرز، کوچکترین تحرک در نوار مرزی را زیر نظر گرفته و با هرگونه اقدام سودجویانه قاطعانه برخورد خواهند کرد.

سرهنگ مرادی یادآور شد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک در جابجایی دام‌ها برای قاچاق آن به خارج از کشور را به سامانه ۱۱۰ پلیس اطلاع دهند.

شهرستان‌های پیرانشهر و سردشت در امتداد مرز‌های ایران با اقلیم کردستان عراق قرار گرفتند و یکی از مبادی خروج احشام قاچاق به خارج از کشور به شمار می‌روند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.