بارش‌های رگباری در راه آذربایجان‌شرقی

 رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: با نفوذ و فعالیت سامانه بارشی از عصر امروز رگبار باران و در نواحی مستعد بارش تگرگ استان را فرا می‌گیرد.

آقای امیدفر با بیان اینکه سامانه بارشی تا روز سه شنبه به فعالیت خود ادامه می‌دهد گفت: بر اساس نقشه‌های پیش یابی هواشناسی فعالیت سامانه بارشی و شرایط فصلی و محلی موجب افزایش ابر، وزش باد شدید و غرش آذرخش می‌شود.

وی با بیان اینکه این وضعیت تمام نواحی استان را در بر می‌گیرد، اظهار کرد: با تشدید بارش‌های رگباری، آبگرفتگی معابر، برخورد آذرخش و طغیان رودخانه‌های فصلی و مسیل‌ها دور از انتظار نیست.

رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه وزش باد و تندباد‌های لحظه‌ای موجب خیزش گرد و خاک می‌شود گفت: احتمال سقوط و یا پرتاب اجسام سبک، سقوط تابلو‌های تبلیغاتی و خسارت به سازه‌های سبک وجود دارد بنابراین محکم کردن سازه‌های سبک و احتیاط در عبور از کنار ساختمان‌های نیمه کاره و درختان کهنسال و فرسوده ضروری است.

آقای امیدفر ادامه داد: در نواحی مستعد با توجه به بارش تگرگ احتمال بروز خسارت به باغات وجود دارد بنابراین کشاورزان به توصیه‌های کارشناسان جهادکشاورزی توجه کنند.

وی خواستار لغو سفر‌های غیرضروری، عدم اتراق در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها و پرهیز از صعود به مناطق مرتفع و کوهستانی و انجام فعالیت‌های کوهنوردی و انجام اقدامات پیشگیرانه در مورد مهار آبگرفتگی معابر شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.