در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

مهلت انتخاب رشته پذیرفته‌شدگان کارشناسی ارشد تمدید نمی‌شود

مدیر کل روابط عمومی سازمان سنجش گفت: داوطلبان ارشد مجاز به انتخاب رشته تا ۲۰ خرداد فرصت انتخاب رشته دارند.

علیرضا کریمیان، مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش گفت: نتایج اولیه آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۲ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دوشنبه بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته است و تا کنون حدود ۱۸۵هزار نفر انتخاب رشته کرده اند.

به گفته وی، در آزمون کارشناسی ارشد امسال ۳۵۵ هزار نفر مجاز به انتخاب رشته شده‌اند و طبق برنامه ریزی انجام شده، داوطلبان مجاز به انتخاب رشته تا ساعت ۲۴ امروز ۲۰ خرداد نسبت به انتخاب کد رشته محل‌های مورد نظر خود با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org و مطالعه دقیق دفترچه راهنما اقدام به انتخاب رشته کرده و مهلت انتخاب رشته تمدید نخواهد شد. 

او بیان کرد: دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی این آزمون که شامل شرایط، ضوابط و ظرفیت پذیرش رشته‌ها است نیز از روز چهارشنبه ۱۰ خرداد از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش قابل دریافت بود.

او ادامه داد: متقاضیان علاقه‌مند به انتخاب رشته‌های تحصیلی مراکز و واحد‌های دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، پس از اعلام نتیجه اولیه آزمون و دریافت کارنامه، برای اطلاع از زمان و نحوه انتخاب رشته از ۱۱ خرداد می‌توانستند به درگاه اطلاع‌رسانی مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه کنند.

کریمیان تاکید کرد: ۲۰ خرداد  آخرین مهلت انتخاب رشته است و تمدید نخواهد شد.

او گفت: در آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۲، ۴۷۱ هزار و ۵۲۸ نفر شرکت کرده‌اند که از این تعداد ۲۵۵ هزار نفر خانم و ۲۱۶ هزار و ۵۲۸ نفر آقا بوده اند که در ۶ گروه آزمایشی و ۱۳۴ کد رشته به رقابت پرداختند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
زهرا
۱۰:۱۴ ۲۳ خرداد ۱۴۰۲
تو رو خدا من جا موندم. کارشناسی ارشد انتخاب رشته نکردم. لطفا تا ۲۵خردادماه تمدید کنید
آخرین اخبار