فرمانداری ها،شناسایی و پایش افراد بی‌سواد را اولویت قرار دهند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز گفت: فرمانداران، بخشداران و دهیاران افراد بی سواد در استان را شناسایی کنند.

ولی پوری در اولین جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی استان در سال ۱۴۰۲ گفت: ارتقای شاخص راهبردی سوادآموزی پس از انقلاب شکوهمند اسلامی از برگ‌های زرین این انقلاب است. 
وی با بیان اینکه دولت سیزدهم توجه ویژه‌ای به این مهم دارد و برنامه‌ای مدون در دستور کار دارد افزود: فرمانداری‌ها با همکاری و هم افزایی آموزش و پرورش در سطح شهرستان‌ها از ظرفیت و مشارکت سازمان‌های غیر دولتی و مردم نهاد  استفاده کنند.
ولی پوری با اشاره به سیره عملی امام خمینی (ره) گفت: تعلیم و تربیت در مکتب مقدس اسلام جایگاه رفیعی دارد و امام راحل عظیم الشان با تاسیس سازمان نهضت سواد آموزی در دی ماه ۱۳۵۸ این مهم را نهادینه نمودند. 
وی بیان داشت: زیرساخت لازم در زمینه ریشه کنی بی سوادی در ۷ شهرستان و مناطق استان وجود دارد، بایدشورای پشتیبانی سواد آموزی در تمامی شهرستان‌ها و مناطق استان تشکیل  شود و تمامی مسئولان عزم جدی در کاهش وریشه کنی بی سوادی در استان را داشته باشند. 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز با اشاره به اجرای طرح کوثر در آموزش و پرورش گفت: سیاست‌های کارگروه کوثر، در تصمیم‌سازی‌ها و ایفای نقش اجتماعی بانوان موثر است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.