چین استفاده از وای‌فای و بلوتوث را محدود می‌کند

رگولاتور فضای سایبری چین قصد دارد مقررات جدیدی را برای محدود کردن اشتراک‌گذاری فایل بی‌سیم وضع کند.

مقامات چینی لایحه‌ای منتشر کرده‌اند که بر اساس آن، استفاده از Wi-Fi، بلوتوث، Air Drop و فناوری‌های بی‌سیم مشابه برای ارتباط و انتقال فایل بین دستگاه‌ها برای شهروندان این کشور محدود می‌شود.

بر اساس این لایحه، ارائه دهندگان خدمات اینترنتی چینی ملزم به پیاده سازی سیستم‌های نظارت بر داده‌های شبکه برای جلوگیری از انتشار محتوای غیرقانونی خواهند بود. کاربران نیز به نوبه خود نباید از این سرویس برای انتشار یا ارسال اطلاعات غیرقانونی استفاده کنند، آن‌ها باید اقداماتی را برای جلوگیری از تولید، کپی یا توزیع اطلاعات ناخواسته و مقابله با آن انجام دهند. در صورت دریافت اطلاعات غیرقانونی، شهروندان جمهوری خلق چین ملزم به گزارش آن به مراجع ذی‌صلاح خواهند بود.

در این لایحه همچنین ممنوعیت اتصال خودکار دستگاه‌ها به شبکه‌ها و «ارائه اجباری اطلاعات شخصی صاحبان دستگاه‌ها به اپراتور‌های شبکه در هر اتصال» در نظر گرفته شده است.

دولت چین پس از اعتراضات گسترده علیه محدودیت‌های ویروس کرونا که پاییز گذشته ثبت شد، تصمیم به تدوین این لایحه گرفت. در این مدت، شهروندان چینی اطلاعات ممنوعه دولتی را از طریق AirDrop و بلوتوث منتشر می‌کردند.

در این گزارش آمده است که هدف از این حکم "حفظ امنیت ملی و منافع عمومی اجتماعی" از طریق تنظیم استفاده از ارتباطات بی سیم کوتاه برد مانند بلوتوث، وای فای و سایر فناوری‌ها است.

منبع: dzen.ru

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار