پنج پروژه سلامت محور در نهبندان در مسیر ساخت

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت گفت: پنج پروژه سلامت محور در شهرستان نهبندان در دست ساخت است که تعدادی تا پایان امسال و تعدادی هم تا هفته دولت سال آینده، تکمیل و به بهره برداری می رسد.

 رحیمی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت صبح امروز در بازدید از پروژه‌های نیمه تمام شهرستان نهبندان، رسیدگی به تجهیزات پزشکی و تقویت نظام شبکه درمانی کشور را از جمله اولویت‌های مجموعه وزارت بهداشت خواند که با هدف فراهم آوردن زیرساخت‌های اجرای برنامه پزشک خانواده در سطح ملی، در دست پیگیری است.

او افزود: نگاه وزارت بهداشت، مراقبت از سلامت مردم به عنوان یک تکلیف حاکمیتی است، چرا که حوزه سلامت در زندگی تمامی اقشار جامعه نقش مؤثری دارد و از همین رو، هرگونه چالش در این حوزه مورد توجه قرار می‌گیرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه خدمت به مردم باید بی منت، با تمام توان و با جدیت باشد بیان کرد: اتفاقات خوبی در حوزه سلامت کشور انجام گرفته که با توجه به ضرورت جهاد تبیین، باید بازگو شده و اطلاع رسانی شود.

رحیمی همچنین نقش خیرین در توسعه خدمات سلامت را پررنگ و ارزشمند دانست که مجموعه وزارت بهداشت، قدردان آنان است.

او عنوان کرد: هم اکنون پنج پروژه سلامت محور در شهرستان نهبندان در دست ساخت است که پیشرفت خوبی دارد و امیدواریم تا پایان سال و تعدادی نیز تا هفته دولت سال آینده، تکمیل و به بهره برداری برسد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت روند خدمت رسانی به بیماران را در مرکز درمانی نهبندان مثبت ارزیابی کرد و توانمندی‌ها و چالش‌های این مرکز درمانی را مورد بررسی قرار داد و از پیگیری برای تکمیل و بهره برداری از ۴ پروژه سلامت در نهبندان خبر داد.

رحیمی در بازدید از بیمارستان نهبندان از ۳۲ به ۹۶ تختخوابی با زیربنای ۶۵۰۰ متر مربع که در ۳ طبقه در حال احداث است و ۱۰ درصد پیشرفت دارد افزود: تاکنون ۳۵ میلیارد تومان برای این بیمارستان هزینه شده و تکمیل آن نیازمند ۱۰۰ میلیارد تومان دیگر است.
او گفت: برای تکمیل آشیانه‌ی بالگرد بیمارستان نهبندان با زیربنای ۷۴۰ متر مربع و پیشرفت کاری ۶۰ درصدی، پانسیون ۸ واحدی اقامتی متخصصان با زیربنای ۸۰۰ مترمربع و پیشرفت ۸۰ درصدی، پروژه‌ی مرکز خدمات جامع سلامت شهر شوسف با زیربنای ۱۵۰۰ متر مربع، ۲۶ میلیارد تومان نیاز است.

معاون وزیر بهداشت و درمان با بیان اینکه اجرای برنامه سلامت خانواده و نظام اجرا از اولویت‌های برنامه‌های وزارت بهداشت است گفت: پروژه‌ی مرکز جامع سلامت شهر شوسف از جمله این پروژه هاست که با همکاری‌های بین بخشی همچون اعتبارات استانی، شهرستانی و وزارت نفت به سرعت بهره برداری خواهد شد.

 نخعی نماینده نهبندان و سربیشه هم در حاشیه‌ی این بازدید گفت: اولویت پیگیری رفع مشکلات مردمی، ارتقا مباحث بهداشتی و درمانی است که خوشبختانه اتفاقات خوبی در دو شهرستان در حال رقم خوردن است که امروز وعده و قول‌های خوبی از سوی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت برای تآمین اعتبار داده شد و بزودی با تسریع در روند اجرای پروژه‌ها شاهد به ثمر نشاندن این پروژه‌های نیمه تمام خواهیم بود که خود موجب ارتقای شاخصه‌های بهداشتی و درمانی نهبندان و سربیشه خواهد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار