موسوی: عذری نداشتیم و باید پیروز می‌شدیم

کاپیتان تیم ملی والیبال ایران گفت: نسل جدید والیبال ایران از نظر فیزیکی بهبود یافته، اما باید بیشتر بازی کنیم تا از نظر تکنیکی و تاکتیکی پیشرفت کرده و در مسابقات بیشتری پیروز شویم.

محمد موسوی، کاپیتان تیم ملی والیبال ایران در مورد پیروزی ۳ بر یک تیمش مقابل چین در لیگ ملت‌های ۲۰۲۳ اظهار داشت: بعد از دو بازی دشوار و واگذار کردن نتیجه، خیلی سخت بود که بتوانیم به مسابقات برگردیم، اما باید رو به جلو حرکت و به مسابقات بعدی فکر می‌کردیم.

کاپیتان تیم ملی والیبال ایران با تاکید بر این‌که مسابقه با چین سخت بود، تصریح کرد: چین نیز خیلی خوب بازی کرد. چه در سرویس و چه در حمله عالی بودند. اما ما عذری نداشتیم و باید در این مسابقه پیروز می‌شدیم. انرژی مثبت این دیدار را برای تیممان نیاز داشتیم که رو به جلو حرکت کنیم و برای مسابقه مقابل اسلوونی آماده شویم.

موسوی در ادامه افزود: تجربه من نسبت به سایر بازیکنان بیشتر است و باید به بازیکنان جوان کمک کنم. تیم ملی والیبال ایران تغییر نسل داده و تعداد زیادی بازیکنان ۱۸ تا ۲۱ ساله در ترکیب تیم هستند. بایستی از آن‌ها حمایت کنم تا روند رو به رشد خود را ادامه دهند. برای بازیکنان جوان بازی کردن در جو این محیط سخت است. سعی می‌کنم کمک‌شان کنم تا با انرژی خوبی به مسابقه ادامه دهند.

او در پایان عنوان کرد: تنها مسئله این است که باید مبارزه کنیم. کشورمان از نظر سطح کیفی در حد ۵، ۶ تیم برتر جهان نیست. باید بیشتر از این‌ها پیشرفت کرده و مبارزه کنیم تا پیروز بازی‌های بزرگ شویم. در حال حاضر می‌توانیم تیم‌هایی مانند چین را شکست دهیم، اما اگر بخواهیم مقابل تیم‌هایی همچون برزیل به پیروزی برسیم، باید از نظر تکنیکی پیشرفت خیلی بیشتری داشته باشیم. نسل جدید والیبال ایران از نظر فیزیکی بهبود یافته است، اما باید بیشتر بازی کنیم تا از نظر تکنیکی و تاکتیکی پیشرفت کرده و در مسابقات بیشتری پیروز شویم.

تیم ملی والیبال ایران ساعت ۷:۱۰ دقیقه فردا (یکشنبه ۲۱ خرداد) در چهارمین و آخرین مسابقه هفته نخست خود به مصاف اسلوونی می‌رود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار