از ابتدای امسال انجام شد؛

معاینه فنی بیش از ۷ هزار خودرو سنگین و نیمه سنگین در خراسان جنوبی

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال تاکنون هفت هزار و ۱۳۶ وسیله نقلیه سنگین و نیمه سنگین به مراکز معاینه فنی استان مراجعه کردند.

 حاجی صفری معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی با بیان اینکه در حال حاضر چهار مرکز معاینه فنی در سطح استان فعالیت دارد، گفت: از ابتدای امسال هفت هزار و ۱۳۶ تعداد وسیله نقلیه سنگین و نیمه سنگین به این مراکز مراجعه کردند.

او افزود: از این تعداد پنج هزار و ۳۶۰ خودرو از تست‌های مراکز معاینه فنی قبول و هزار و ۷۷۶ خودرو هم از آزمایش‌ها و تست مراکز معاینه فنی رد شدند.

حاجی صفری با بیان اینکه معاینه فنی وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین به جهت ارتقا ایمنی سفر‌های جاده‌ای حائز اهیمت است، افزود: در معاینات مراکز مواردی همچون میزان آلایندگی، میزان آلودگی صوتی، انواع تست‌ها از جمله تست ترمزها، نور چراغ‌ها، فرسودگی خودرو، باک غیراستاندارد و آج لاستیک‌ها بررسی می‌شود.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی بیان کرد: صدور مجوز تردد و فعالیت ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای اعم از خودرو‌های سنگین و نیمه سنگین در بخش حمل و نقل کالا و مسافر به عدم وجود نقص فنی و اطمینان از ایمنی خودرو بستگی دارد.

او ادامه داد: انتظار می‌رود رانندگان فعال در این حوزه به این مساله توجه جدی داشته و نسبت به رفع نقص خودرو قبل از حرکت اقدام کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار