بسکتبال با ویلچر قهرمانی جهان| شکست ایران در گام نخست

تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران در نخستین دیدار خود در رقابت‌های قهرمانی جهان مقابل بریتانیا شکست خورد.

 در دومین روز از سیزدهمین دوره رقابت‌های بسکتبال با ویچلر قهرمانی جهان در امارات، بعدازظهر امروز تیم ملی ایران در نخستین دیدار خود مقابل بریتانیا قرار گرفت و در جدال با مدافع عنوان قهرمانی با نتیجه ۹۰ و ۵۹ مغلوب شد.

شاگردان محمدرضا دستیار شروع خوبی داشتند و در کوارتر اول ۲۲ بر ۱۷ پیروز شدند، اما در کوارتر دوم ورق برگشت و این بریتانیا بود که با عملکردی بسیار خوب ۲۹ بر ۹ پیروز شد تا نیمه اول ۴۶ بر ۳۱ به پایان برسد.

در آغاز کوارتر سوم، ملی‌پوشان ایران امتیازات پیاپی را کسب کردند، اما پس از گذشت چند دقیقه از این کوارتر باز هم بریتانیا توپ و میدان را در اختیار گرفت و ۱۵ بر ۱۳ برنده شد. در کوارتر چهارم نیز بازیکنان ایران با عجله زیاد و دقت کم به دنبال کاهش فاصله بودند، اما نتوانستند به این هدف برسند تا این کوارتر نیز ۲۹ بر ۱۶ به نفع حریف تمام شود.

در نهایت نیز بریتانیا، مدافع عنوان قهرمانی ۹۰ بر ۵۹ پیروز شد.

در پایان این دیدار امید هادی‌اظهر که ۳۹ دقیقه و ۴۵ ثانیه در میدان حضور داشت، با ۲۱ امتیاز، ۵ ریباند و ۷ پاس گل بهترین بازیکن تیم ایران لقب گرفت. در مجموع نیز «لی مانینگ» کاپیتان بریتانیا با ۳۱ امتیاز به عنوان امتیازآورترین بازیکن میدان معرفی شد.

تیم کشورمان از ساعت ۱۰ صبح روز دوشنبه ۲۲ خرداد به مصاف آمریکا می‌رود و در آخرین دیدار خود در گروه D روز چهارشنبه مقابل عراق قرار می‌گیرد. تیم کشورمان برای آنکه شانس صعود به مرحله بعدی و حضور در جمع ۸ تیم برتر را داشته باشد، محکوم به پیروزی در دو دیدار بعدی است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار