معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی؛

ژئوپارک طبس، یک ظرفیت بزرگ فرهنگی، اجتماعی در خراسان جنوبی است

عباس زاده گفت: ژئوپارک طبس، از ظرفیت‌های بزرگ فرهنگی و اجتماعی است که با ثبت جهانی آن می‌توان به تقویت منطقه از بعد اقتصادی و اجتماعی کمک کرد. 

عباس زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی در همایش ثبت جهانی ژئوپارک طبس گفت: ثبت جهانی یک اثر هویت ملی ما را در جهان نشان می‌دهد و شناسنامه‌های ملی هر ملت محسوب می‌شوند لذا در سطوح بین المللی هویت جهانی ایران را به نمایش می‌گذارند.

او افزود:در شهرستان طبس نیز ژئوپارک طبس یک از ظرفیت‌های بزرگ فرهنگی و اجتماعی ملی محسوب می‌شود لذا هر اثر ثبت جهانی به تقویت سرمایه‌های اجتماعی و فرهنگی از لحاظ دلبستگی ملی در سطح جهانی کمک می‌کند.

معاون استاندار بیان کرد: ایجاد غرور ملی در بین مردم از دیگر اثرات ثبت جهانی است تا به جهان دارایی‌های فرهنگی، طبیعی و اجتماعی خود را معرفی می‌کنیم که از گذشته تاکنون در تمدن بشری موثر بوده است.

او گفت: ثبت هر اثر ملی ایجاد هویت و سرمایه ملی را به دنبال دارد و باید آن را قدر دانست و به نسل آینده معرفی کرد.

عباس زاده با تأکید بر مزایای ثبت جهانی هر اثر بیان کرد: با ثبت جهانی هر اثر مردم آن منطقه فرصت ویژه‌ای پیدا می‌کنند تا بتوانند با ارئه داشته‌های در حداستاندارد بین المللی فرهنگ غنی خود را به جهان نشان دهند و امکان بهره برداری فرهنگی و اقتصادی برای آثار ثبت جهانی را افزایش می‌دهد.

معاون استاندار؛ بهره وری اقتصادی با رعایت همه استاندارد‌های لازم، شاخص یک اثر برای ثبت جهانی است لذا ژئوتوریست به عنوان یک صنعت فعال برای رشد منطقه و استان باید مورد توجه قرار گیرد.

برچسب ها: ثبت ملی ، ژئو پارک
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار