۳۸ واحد صنفی آماده ارائه خدمات در طرح کالابرگ الکترونیکی/تشکیل پرونده تعزیراتی برای ۵ واحد خبازی و ۳ مغازه میوه فروشی

فرماندار هرسین گفت : به منظور اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی در این شهرستان ۳۸ واحد صنفی شامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای، عمده فروشی‌ها و خرده فروشی‌ها، آماده ارائه خدمات هستند.

ابوطالب ایتوندی فرماندار هرسین در خصوص اطلاع رسانی به مشمولان طرح گفت : با استفاده از ظرفیت رسانه‌های شهرستان اطلاع رسانی‌های کامل در خصوص طرح کالابرگ الکترونیکی به عمل آمده است.

وی به معرفی مشمولان طرح یاد شده و نحوه مراجعه به واحد‌های صنفی مربوطه پرداخت و افزود: با توجه به اینکه در مرحله اول مددجویان کمیته امداد و بهزیستی شامل برخورداری از این طرح می‌باشند لذا این اشخاص می‌توانند با مراجعه به واحد‌های صنفی پیش بینی شده که دارای تابلوی معرف در سر درب واحد خود هستند نسبت به خرید کالا‌های تعریف شده که شامل ۱۰ قلم کالای اساسی است اقدام نمایند.

به گفته ایتوندی طرح کالابرگ الکترونیکی به منظور حمایت از سبد معیشتی و غذایی خانوار‌ها برای مردم ایجاد شده است.

فرماندار هرسین از دیگر مزایای این طرح را خرید سلیقه‌ای و دلخواه، حفظ قدرت خرید مردم و تامین کالا بر اساس نیاز‌های مردم برشمرد.

ایتوندی تصریح کرد: کسانی که مشمول استفاده از طرح کالابرگ الکترونیکی شده اند از زمان واریز یارانه می‌توانند با استفاده از تلفن همراه سرپرست خانوار کد دستوری #۲۸*۷۸۸* را شماره گیری و علاوه بر اطلاع از موجودی یارانه سرپرست از موجودی یارانه فروشگاه آگاه و کد خرید خود را نیز دریافت نمایند.

ایتوندی در خصوص چگونگی دستیابی مردم به آدرس فروشگاه‌های مذکور چنین گفت: از طریق نصب برنامه نرم افزاری شما (شبکه ملی اعتبار) و یا مراجعه به درگاه اینترنتی shoma.sfara.ir می‌توان از مکان‌های عرضه کالا مطلع شد.

تذکر به ۲۵ واحد صنفی متخلف

فرماندار سرپلذهاب گفت: برای ۵ واحد خبازی و ۳ مغازه میوه فروشی تشکیل پرونده تعزیراتی داده شده است و به ۲۵ واحد صنفی تذکر کتبی داده شده است.

صدرالله بابلی اظهار داشت: کیفیت نان در سرپلذهاب به هیچ عنوان قابل قبول نیست، قیمت‌های نامتعارف صدای مردم را درآورده است.

وی افزود: هر واحدی که تخلف دارد با دستور مقامات قضایی باید پلمپ شود، مماشات با متخلفین، پایمال کردن حق مردم است.

فرماندار سرپلذهاب تصریح کرد: در اولین فرصت از وضعیت بهداشتی سالن‌های غذاخوری سطح شهرستان با حضور اعضای ستاد تنظیم بازار بازدید بعمل آید و کیفیت کار بررسی شود.

بابلی گفت: ۴ الی ۵ اکیپ فعال تنظیم بازار باید در سطح شهرستان سرپلذهاب فعال شوند تا پایش و نظارت بر روند فعالیت واحد‌های صنفی با جدیت انجام شود.

فرماندار سرپلذهاب گفت: قیمت میوه در سرپلذهاب با کلیه شهرستان‌های همجوار تفاوت دارد که لازمه‌ی پیگیری است، ساماندهی دست فروشان پل انقلاب توسط شهرداری در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: رصد ورود مرغ گرم به شهرستان به صورت روزانه و توزیع آن با نظارت بازرسین جهاد کشاورزی انجام شود.

وی اعلام کرد: شهرستان سرپلذهاب ۱۵۵ واحدصنفی مانند خبازی، شیرینی فروشی‌ها و…، ۷۵ واحد صنفی عمده فروشی و ۲۵۰ واحد صنفی خرده فروشی دارد.

وی گفت: در هفته اخیر برای ۵ واحد خبازی و ۳ مغازه میوه فروشی تشکیل پرونده تعزیراتی داده شده است و به ۲۵ واحد صنفی تذکر کتبی داده شده است و ۶ واحد خبازی نانوایی به دستگاه قضایی شهرستان ارجاع داده شده است .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.