مدال برنز نعمت زاده و برخورداری در گرندپری رم قطعی شد

مبینا نعمت زاده و مهران برخورداری با برتری مقابل حریفان خود و صعود به مرحله نیمه نهایی رقابت‌های گرندپری رم ۲۰۲۳ مدال برنز خود را قطعی کردند.

مرحله نخست رقابت‌های گرندپری در سال ۲۰۲۳ امروز یکشنبه ۲۱ خرداماه با برگزاری مبارزات اوزان ۴۹- کیلوگرم بانوان و ۸۰- کیلوگرم آقایان به پایان می‌رسد و طی آن «غزل سلطانی، مبینا نعمت زاده، امیرمحمد بخشی و مهران برخورداری» به دیدار رقبای خود رفتند.

«مبینا نعمت زاده» در وزن ۴۹- کیلوگرم ابتدا «دنیا ابوطالب» دارنده مدال برنز مسابقات ۲۰۲۲ جهان از عربستان را ۲ بر صفر شکست داد و سپس در مبارزه با «لنا استاکوویچ» از کرواسی دارنده ۲ مدال طلای قهرمانی جهان در سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ مقتدرانه ۲ بر صفر صاحب برتری شد. از قمست بالای همین بخش از جدول «غزل سلطانی» دیگر نماینده کشورمان ابتدا «رقیه یلدریم» از ترکیه دارنده رنکینگ پنجم را ۲ بر صفر شکست داد و در ادامه و پیکار با «آندره رامیرز» از کلمبیا ۲ بر یک صاحب پیروزی شد.

دو نماینده کشورمان در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف هم رفتند که در این دیدار تمام ایرانی نعمت زاده ۲ بر یک صاحب برتری شد و به نیمه نهایی صعود کرد و مدال برنز خود را قطعی کرد. نعمت زاده برای صعود به دیدار نهایی باید با «پانیباک» از تایلند پیکار کند. 

«مهران برخوداری» در وزن ۸۰- کیلوگرم کار خود را با برتری ۲ بر صفر مقابل «برایان سالازار» از مکزیک آغاز کرد و در ادامه «اسماعیل بوزید» از فرانسه را نیز با همین نتیجه از پیش رو برداشت و در ادامه و بازهم ۲ بر صفر «جسوربک جایسانوف» دارنده طلای آسیا و گرنداسلم از ازبکستان به برتری دست یافت و به نیمه نهایی راه پیدا کرد. وی برای صعود به فینال باید با «ریچارد اورمن» از نروژ مبارزه کند. 

برای تیم ملی کشورمان تا پایان روز دوم «ناهید کیانی و مهدی حاج موسایی» ۲ نشان نقره و ابوالفضل زندی یک مدال برنز کسب کرده اند.

برچسب ها: تکواندو ، گرندپری
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار