کاهش چشم گیر محرومیت زدایی با اجرای طرح‌های دانش بنیان توسط بنیاد برکت

معاون اجتماع محور اشتغال زایی بنیاد برکت گفت: بنیاد برکت با اجرای طرح‌های دانش بنیان در مناطق محروم کشور سهم محرومیت زدایی را در این مناطق کاهش دهد.

مرتضی نیازی معاون اجتماع محور اشتغال زایی بنیاد برکت با بیان اینکه نمایشگاه آبادایران به همت معاونت علمی و فناروی ریاست جمهوری در حوزه حمایت از طرح‌های دانش بنیان در مناطق محروم کشور برگزار می‌شود گفت: نمایشگاه فناوری‌ها و محصولات محرومیت زدا (آبادیران) را با هدف کمک به توسعه مناطق محروم از طریق معرفی ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور برای پاسخ به چالش‌ها و ایجاد اشتغال پایدار و همچنین توسعه بازار و تسهیل خرید کالا و خدمات این شرکت‌ها جهت محرومیت‌زدایی با مشارکت بنیاد مستضعان، کمیته امام خمینی و ستاد اجرایی فرمان امام در تاریخ ۲۳ الی ۲۵ خردادماه در محل مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

او ادامه داد: بنیاد برکت سعی کرده است به سهم خود در حوزه طرح‌های دانش بنیان به ویژه در مناطق محروم کشور مشارکت موثری داشته باشد به طوری که در سال گذشته با ۲۷ پارک علم وفناوری تفاهم نامه در جهت اجرای طرح‌های دانش بنیان منعقد کرده و تاکنون هم در مناطق محروم کشور توانسته است اقدامات بسیار موثری انجام دهد.

معاون اجتماع محور اشتغال زایی بنیاد برکت با بیان اینکه حضور بنیاد برکت در این نمایشگاه با دو هدف بوده است افزود: معرفی ظرفیت‌های بنیاد برکت در جهت حمایت از طرح‌های دانش بنیان و همچینن معرفی طرح‌های دانش بنیانی که در حوزه مناطق محروم و در جهت محرومیت زدایی موثر هستند از جمله اهداف حضور بنیاد برکت در نمایشگاه آبادیران است.

نیازی اظهار کرد: استفاده از طرح‌های دانش بنیان در مناطق محروم کشور تاکنون توانسته است سطح محرومیت را در بسیاری از شهر‌ها و مناطق محروم کشور کاهش دهد.

معاون اجتماع محور اشتغال زایی بنیاد برکت یادآور شد: طرح‌های دانش بنیان در تمامی استان‌های کشور اجرا شده و استان‌های فارس، اصفهان و استان یزد تاکنون در اجرای طرح‌های دانش بنیان و کاهش سطح محرومیت کشور پیش قدم بوده اند.

او افزود: در نمایشگاه آبادیران منتخبی از طرح‌های دانش بنیان در استان‌های مختلف کشور در قالب یک غرفه به نام بنیاد برکت به بازدید کنندگان معرفی خواهد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار