رییس جهاد کشاورزی استان ایلام خبر داد

پرداخت مبلغ ۲۳۶ میلیارد تومان به متقاضیان بخش کشاورزی در ایلام

رییس جهاد کشاورزی ایلام گفت: تاکنون مبلغ ۲۳۶ میلیارد تومان از محل تسهیلات تبصره ۱۸ به متقاضیان بخش کشاورزی استان پرداخت شده است.

آذرنوش عموزاده، رییس جهاد کشاورزی ایلام امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گفت: جهاد کشاورزی استان پارسال در حوزه‌های بیمه طرح جهش دیمزار‌ها رتبه اول، کشاورزی قراردادی رتبه ششم و جذب تسهیلات با مبلغ ۶۳ میلیارد تومان رتبه ششم کشور را کسب کرد.

وی یادآور شد: سال گذشته همچنین مکان یابی اراضی مستعد برای توسعه گلخانه‌های سراسر استان انجام و در این راستا ۳۵٠ هکتار در شهرستان‌های ایوان، آبدانان، دره شهر، ماژین، دهلران، مهران و ملکشاهی اجرا شد.

عموزاده با اشاره به طرح توسعه گاوداری ۲ هزار راسی در این استان، گفت: اجرای این طرح علاوه بر افزایش تولید، موجب ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم برای افراد جویای شغل در استان می‌شود.

وی در مورد ایستگاه‌های پمپاژ هم توضیح داد: از ۱۹ ایستگاه پمپاژ استان سال گذشته با وجود کمبود اعتبارات سازمان، پنج ایستگاه از این تعداد تکمیل و در مدار بهره برداری و خدمات رسانی قرار گرفت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام افزود: همچنین ایستگاه پمپاژ داجیوند کهره در شهرستان هلیلان با ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی برای تکمیل نیازمند ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار است که در صورت تکمیل سه هزار هکتار از اراضی این شهرستان را به آبی تبدیل می‌کند.

عموزاده در خصوص پروژه‌های نیمه تمام آب و خاک کشاورزی استان، یادآور شد: ۲۵ طرح این حوزه در دست اقدام است و تاکنون ۲ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان اعتبار برای جاده‌های بین مزارع هزینه شده است، هرچند اعتبار جاده‌های بین مزارع باید توسط فرمانداران در شورای کمیته برنامه ریزی هر شهرستان تخصیص داده می‌شود.

وی پروژه سامانه گرمسیری، مهار آب‌های مرزی، تکمیل ایستگاه‌های پمپاژ، عملیات مرمت و بازسازی راه‌های بین مزارع، ارتقاء بازدهی و کاهش استهلاک ماشین آلات و ادوات کشاورزی، تسریع در انتقال نهاده‌ها و حمل و نقل محصولات کشاورزی و کاهش هزینه‌های تولید را از دیگر اولویت‌های این سازمان در استان عنوان کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.