۱۴۱ هزار کارت سوخت هوشمند به دست متقاضیان می‌رسد

مدیر هوشمند کارت سوخت گفت: ۷۹۶ هزار کارت صادر شده و ۱۴۱ هزار کارت باقی مانده هم به علت افزایش خطوط تولید کارت هوشمند،کمتر از یک هفته دیگر صادر خواهد شد.

آقای محمد صادقی مدیر هوشمند کارت سوخت گفت: از ابتدای امسال بیش از ۹۳۷ هزار درخواست صدور کارت هوشمند سوخت به ثبت رسیده است.

او افزود: از این تعداد درخواست، ۷۹۶ هزار کارت صادر شده و ۱۴۱ هزار کارت باقی مانده هم به علت افزایش خطوط تولید کارت هوشمند سوخت، کمتر از یک هفته صادر خواهند شد.

به گفته مدیر سامانه هوشمند سوخت، هزینه ثبت درخواست در دفاتر پلیس + ۱۰ و صدور کارت سوخت از ابتدای بهمن پارسال، ۱۰۰ هزار تومان شده است؛ این رقم از سال ۹۲ که ۱۰ هزار تومان بود، تا سال گذشته تغییری نداشت.

صادقی گفت: این افزایش قیمت به این علت است که هزینه تمام شده تولید هر کارت سوخت را که شامل واردات تراشه کارت سوخت، تولید بدنه کارت، شخصی سازی کارت ها، پاکت گذاری و تحویل پستی می‌شود، از متقاضی صدور کارت، دریافت کنیم.

او گفت: هر تراشه در بازار‌های جهانی بسته به نوع و کاربرد‌های آن، بین یک تا پنج دلار قیمت دارد؛ تراشه‌های مورد نیاز برای تولید کارت‌های سوخت، حدود یک دلار قیمت دارند.

مدیر سامانه هوشمند کارت سوخت گفت: در سال ۱۴۰۱ نیز حدود چهار میلیون قطعه کارت هوشمند سوخت صادر شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار