ریزش دیواره پل فریدونکنار کنترل شده بود + فیلم

ریزش دیواره پل افتتاح نشده فریدونکنار با درخواست پیمانکار طرح و با هدف رفع ایرادات به صورت کنترل شده بود.

صبح امروز در فضای مجازی خبر و تصویری منتشر و ادعا شد دیواره ورم کرده پل کمربندی فریدونکنار مجددا فرو ریخت و با توجه به اینکه ۳۰ تیرماه پارسال در هنگام ساخت این پل بخشی از دیواره پل به سمت بیرون متمایل شده بود و فروریخته بود این شائبه ایجاد شد که بخشی از این پل دوباره فرو ریخته است. 

کوروش ابراهیم نژاد گرجی فرماندار شهرستان فریدونکنار در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مازندران گفت:به گفته شرکت سازنده این پل، ۱۲ پنل از گذشته‌های دور دارای اعوجاج بودند و   امکان ترمیم آن‌ها با همین شرایط وجود نداشت.

او  افزود پیمانکار این پل اعلام کرد با توجه به اینکه جابجایی مصالح پشت پنل سخت است و منجر به فشار دائمی به میله گرد‌ها و پنل‌های دیواره می‌شود به همین دلیل با هدف انجام فرایند نیلینگ جهت پایدارسازی ترانشه‌ها و تامین تکیه‌گاه افقی دیواره‌ها ، این فرایند به صورت کنترل شده توسط پیمانکار انجام شود.

فرماندار شهرستان فریدونکنار ادامه داد: این پنل‌ها بعد از ترمیم به شکل منظم در جای خود قرار خواهند گرفت.

ابراهیم نژاد با بیان اینکه چند دانشگاه کشور روش نیلینگ را روش موثری برای این کار اعلام کرده بودند، گفت: پیمانکار اکنون یک کمپرسور دوم و دستگاه جدید به محل ساخت پل منتقل کرده است.

پنل ها باید جداسازی می شد
باشگاه خبرنگاران جوان مازندران این موضوع را از یکی ازمسئولان شرکت سازنده پل نیز پرس و جو کرد که اعلام شد زمانی که بخشی از دیواره جنوبی این پل ریخت دیواره شمالی نیز به تدریج موج برداشت و اعوجاج پیدا کرد

او می گوید چون پشت این دیواره مصالح وجود داشت قابلیت اینکه دیواره به جای خود برود امکان نداشت به همین دلیل تصمیم گرفته شد پنل ها جداسازی و پس از تعمیر و نیلینگ دوباره نصب شود.

این مسئول می گوید پنل ها به عنوان نمای کار و زیبایی پل بکار می رود و تاثیری در استحکام پل ندارند و مصالحی هم که از پل جدا شده است مصالحی است که به عنوان زهکش پل و انتقال آب های سطحی استفاده می شود

متولی پل راه و شهرسازی مازندران است
فرماندار شهرستان فریدونکنار  با بیان اینکه متولی ساخت این پل اداره کل راه و شهرسازی مازندران است و ناظر هم دارد، گفت: برخی‌ها تصور می‌کنند فرمانداری متولی ساخت این پل است که صحیح نیست.

ابراهیم نژاد گفت: فرمانداری شهرستان فریدونکنار بر اجرای این طرح نظارت دارد و بعد از روی کار آمدن دولت سیزدهم این نظارت‌ها جدی شده است.

او با بیان اینکه فرماندرای شهرستان با استفاده از نظرات کارشناسان چند ایراد در فرایند ساخت این پل را به پیمانکار اعلام کرده است، افزود: پیمانکار طرح ایراداتی که برای عرشه پل گرفته بودیم را برطرف کرده است و ایرادات پنل نیز در حال برطرف شدن است.

فرماندار شهرستان فریدونکنار در خصوص زمان بهره برداری از این پل گفت: ما منتظر هستیم تا دستگاه متولی گواهی سلامت فرایند رفع عیوب را اعلام کند.


ریزش دیواره پل فریدونکنار کنترل شده بود + تصاویر
ریزش دیواره پل فریدونکنار کنترل شده بود + تصاویر

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.