مسئول کمیته انتخابات شریان:

بعضی‌ها در انتخابات به دنبال لولو هستند!

رسایی گفت: بعضی‌ها در انتخابات به دنبال لولو هستند و باید این فضا بهم بخورد.

حجت الاسلام حمید رسایی مسئول کمیته انتخابات شورای شبکه راهبردی یاران انقلاب (شریان) در برنامه صف اول که با موضوع نقش گرو‌های سیاسی در انتخابات رقابتی از شبکه خبر پخش شد، گفت:  صداوسیما رکن مهمی در مناسبات سیاسی و اجتماعی ما است و در مقابلش یک لشکر عمده از شبکه‌هایی که پر از پول و امکانات است وجود دارد و تلاش می‌کنند مشارکت کاهش یابد و این وظیفه صداوسیما را سنگین‌تر می‌کند. صداوسیما با همه مشکلات توانسته بار انقلاب را به دوش بکشد البته  تریبون دادن به احزاب مختلف باید بیشتر شود.

وی ادامه داد: با بودن فضای مجازی دو هفته تبلیغات مجازی برای انتخابات مجلس انجام شود و یک هفته پوستر بچسبانند.

رسایی بیان کرد: اینکه خبرنگار پایه میکروفون باشد به درد نمی‌خورد بلکه باید چالش کند. مثل همان خبرنگاری که باعث شود در مقابل رئیس سازمان زندان‌ها مشخص شو اکبر طبری در زندان نیست. صداوسیما نباید لکنت داشته باشد و باید صراحت داشته باشد و باید در چارچوب انقلاب اسلامی باشد نه افراد. مسئول انتخابات شورای شبکه راهبردی یاران انقلاب (شریان) اظهار کرد: امثال ما در مدیریت قبلی صداوسیما ممنوع التصویر بودیم. هر کسی معتقد به انتخابات است و جزو خانواده نظام و انقلاب است اگر انتقاداتی دارد بیاید بگوید و صداوسیما باید فضا را زنده کند و هر کسی انتخابات را تحریم می‌کند نباید به آن تریبون بدهند.

وی اضافه کرد: کمترین کار این است که جریانات مشهور و چهره‌ها که در قالب احزاب نیستند بتوانند حرف خود را بزنند و لازم است از افراد قدیم که دائم در صداوسیما هستند بیایید بیرون و افراد جدید تریبون بدهید. طرف اگر عرضه حرف زدن نداشت در کانالش ۵۰ هزار نفر ممبر نداشت لذا توانسته در شبکه‌های داخلی تاثیرگذار باشد.

مسئول کمیته انتخابات شورای شبکه راهبردی یاران انقلاب (شریان) گفت: انتخابات ابزار قدرت در هر کشوری است. هر چه ریشه بیشتر در خاک باشد آن درخت در برابر طوفان بهتر خود را نگه می‌دارد. در یک نظام مردمی حضور مردم در انتخابات مثل ریشه است. بعضی‌ها اگر اسم خودشان از صندوق بیرون بیاید انتخابات را قبول دارند لذا نباید به این صورت عمل کنند.

وی افزود: بعضی وقت‌ها سیاست‌هایی باعث کاهش حضور در انتخابات می‌شود لذا باید بگذارند گروه‌های مختلف در انتخابات حضور یابند، اما نه کسانی که با تیشه به ریشه انتخابات افتادند و نه کسانی که عکس با امام دارند، اما علیه امام کار کردند. رهبر انقلاب گفتند بعضی‌ها به دنبال مشارکت حداقلی هستند. در جریانات سیاسی حتی اصولگرا‌ها هم چنین حرف‌هایی زدند. وقتی رئیس دولت سازندگی در انتخاباتی که هم مشارکت پایین آمد و هم رای کمتری آورد تصور برخی این بود که مردم ضدانقلاب شدند و برخی پیش رهبری آمدند که در بوق مشارکت حداکثری نزنید و شما نظرتان را بگویید و مردم به همان رای می‌دهند که حضرت آقا این را قبول نکردند.

رسایی اضافه کرد: چند ماه پیش آقای تاجزاده از زندان نامه نوشته بود که آقای خامنه‌ای به دنبال مشارکت حداقلی است که این یک بهتان به حضرت آقا است. این دید در دور دوم سازندگی ایجاد شد. از آنجا به بعد گفتند حالا مردم ضدانقلاب شدند ما سیاه حرف بزنیم تا مردم به ما رای بدهند، اما بعد خاتمی با رای بالا رئیس جمهور شد و بعد در انتخابات شورا‌ها و مجلس ششم می‌گفتند حرف ضدانقلابی بزنیم.

نماینده ادوار مجلس بیان کرد: وقتی در انتخابات دوم شورا‌ها که اصولگرا‌ها پیروز شدند مشارکت کم شد و در مجلس هفتم هم مشارکت کم شد و اصولگرا‌ها پیروز شدند که این دید در آنجا رخ داد که اگر مشارکت کم باشد اصولگرا‌ها پیروز می‌شوند که این اشتباه بود و در انتخابات ۸۸ مشخص شد اشتباه کردند، چون بالاترین نرخ مشارکت در انتخابات را داشتیم و رئیس جمهور از انقلاب حرف می‌زد و در انتخابات پیروز شد.

وی ادامه داد: در اغتشاشات سال گذشته اقلیتی حرف‌های رکیک می‌زدند؛ به مسئولان گفتم این هیچی نیست و کسی که سابقه انقلاب را مرور کرده باشد و دروغ زن زندگی آزادی با یک ماه سال ۶۰ قابل مقایسه نیست و باید زمانی ترسید که مردم پای انتخابات نیایند.

مسئول کمیته انتخابات شورای شبکه راهبردی یاران انقلاب (شریان) گفت: وزیر مسکن وقتی داشت می‌رفت گفت افتخار من این است که یک آجر روی هم نگذاشتم و به مسکن مهر می‌گفت قوطی کبریت، اما هیچ‌کس او را محاکمه نکرد و ۱۰ سال اقتصاد را زمین گذاشتند و الان وضع مسکن این است. یا واکسن کرونا را امضا نمی‌کرد و می‌گفت اگر واکسن می‌خواهید باید اف‌ای تی اف را امضا کنید.

رسایی اضافه کرد: در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس یک میلیون نفر امضا کردند که این‌ها را محاکمه کنید. مسئولان و خانواده‌هایشان باید بگویند اول مسئولیت چقدر دارایی داشتند و بعد از مسئولیت چقدر، اما قوه قضاییه به آن رسیدگی نکرده است.

نماینده ادوار مجلس اظهار کرد: در دولت قبلی یک هیئت وزرا داشتیم و یک هیئت بچه‌های وزرا که خوشبختانه قوه قضاییه با دختر وزیر برخورد کرد. حرف من این است مردم اگر این‌ها را ببینند پای انتخابات می‌آیند.

وی گفت: تقریبا هشت ماه کوبیدند تا عزاداری‌های محرم از رونق بیفتد، اما پرشورترین محرم را  امسال داشتیم.

مسئول کمیته انتخابات شورای شبکه راهبردی یاران انقلاب (شریان) تصریح کرد: همیشه مشارکت حداقلی برای دوره‌ای است که در دوره قبل آن یک جریان فضای سیاسی را آلوده کرده مثل مجلس هفتم که قبل آن مجلس ششم سیاست زده بود یا شورای شهر دوم که وزارت کشور دولت خاتمی درب شورای شهر را زنجیر زدند و گفتند بروید خانه‌هایتان. جالب است در شورای شهر که تایید صلاحیت برعهده شورای نگهبان نیست حتی نهضت آزادی را تایید کردند.

رسایی گفت: مردم می‌گویند در صندلی جمهوری اسلامی نشسته‌اند و کسی کار نمی‌کند و نتیجه می‌شود این، اما هر وقت کار شده مشارکت افزایش یافته است.

نماینده ادوار مجلس بیان کرد: در مجلس ششم میزان مشارکت بود ۶۸ درصد بود، اما در مجلس هفتم ۵۱ درصد. در دولت روحانی میزان مشارکت مجلس دهم ۶۲ درصد بود، اما با عملکرد دولت وی و مجلس دهم مشارکت در انتخابات مجلس یازدهم به ۴۰ درصد رسید.

رسایی اظهار کرد: باید اجازه بدهیم ظرفیت‌های مختلف شنیده شود، اما بعضی‌ها دنبال لولو هستند و باید این فضا بهم بخورد. برخی می‌گویند این‌ها لولو هستند و آن‌ها می‌آیند و می‌گویند این‌ها لولو هستند. لیست‌هایی که داده می‌شود معلوم نیست چجوری داده شده و بعدا مشخص می‌شود فلانی داماد فلانی است و سهمیه‌ای هستند که ما این را قبول نداریم و بنای ما این است که شورای مشورتی درست کنیم که در بزنگاه‌ها با مردم بودند.

وی افزود: در موضوع اغتشاشات که یک اقلیت به خدا و دین و رهبری و اقتصاد مردم لطمه می‌زدند همین آقایان اصولگرا کجا بودند و در بزنگاه‌ها پیدایشان نیست و موقعی که وقت روی مین رفتن است، نیستند. من با اصلاح‌طلبان کاری ندارم.

مسئول کمیته انتخابات شورای شبکه راهبردی یاران انقلاب (شریان) تصریح کرد: نماینده باید کسی باشد که جیب اش بسته باشد دهن اش باز باشد. کسی که دهنش اش بسته می‌شود جیب اش باز است. این را اساتید ما ما طلبه بودیم می‌گفتند تبلیغ رفتید وقتی دیدید که در یک روستایی اشکالی وجود دارد انحراف دینی وجود دارد، بخاطر پاکت منبع دهانتان را نبندید. اگر دهانت می‌خواهید باز باشد جیب ات را ببند و از دین خدا دفاع کن و انحراف را تذکر بده. بعد من دیدم در عالم سیاست هم همین است جیب بسته دهان باز این برای آدم سیاست هم است. یک وضعیتی را هم بگویم وقتی که اینجوری شده است که یک مجموعه‌هایی می‌آیند و می‌گویند فقط لیست ما، آقا غیر از لیست ما اگر کسی برود وحدت را شکسته است، این جرم مرتکب شده است، رسانه‌ها و سایت‌ها و شبکه‌های مجازی شان می‌ریزند سر طرف، این یک آفت بزرگی دارد و آن این است که کم کم در بدنه نیرو‌های جوان می‌گویند آقا اگر ما بخواهیم رشد کنیم، بخوایم برویم یکجا خدمت کنیم، اگر من بخواهم مثلاً یک روزی بشوم نماینده مجلس، شورای شهر، بروم در جایی یک مسئولیتی قبول کنم باید بروم زیر بلیت اینها. این حس آزادگی است، درحالی که اصلاً شعار انقلاب این است ما باید یک کاری کنیم نیرو‌های مان براساس منش و روش یک آدم حر و آزاده که در چارچوب دین و البته در چارچوب ارزش‌های انقلاب و سیاست‌های ابلاغی رهبری است آنجوری پرورش پیدا کند.

رسایی گفت: امام (ره) می‌فرمودند که تا کسی نداند فقر چیست و گرسنگی چیست نمی‌تواند به فکر فقرا باشد. البته من این را به شما بگویم بعنوان نماینده‌ای که دو دوره در مجلس بوده ام، اینکه نماینده‌ها بگویند بله ما به هر ترتیب به نماینده یک حقوقی می‌دهند، من همیشه می‌گویم نمایندگی یک حقوق دارد یک درآمد. حقوق اش خیلی چیز نیست الان فکرکنم مثلاً حقوق یک نماینده الان من، چون در مجلس نیستم، ولی فکر می‌کنم مثلاً ۲۴ یا ۲۵ میلیون تومان است. بیرون در بعضی از شرکت‌ها تخصص‌ها طرف وکیل بوده است قاضی بوده است استاد دانشگاه بوده است هرچه بوده است، می‌تواند همین قدر دربیاورد، حقوق خیلی نیست، مجلس یک درآمد هم دارد که آن ته ندارد آن بستگی دارد به دین نماینده، بستگی دارد به عزت نماینده، بستگی دارد به سلامت نماینده که چقدر مراقب خودش است که در دام این درآمد‌ها نیفتد. اینکه امام می‌فرمودند تا کسی نداند فقر و گرسنگی چیست ما خیلی وقت‌ها شاید باز مثل فقرا نتوانیم زندگی کنیم، چرا، چون من درست است الان سطح زندگی ام را پایین نگه می‌دارم، خانه ام وسط شهر است، حالا متأسفانه ما می‌شنویم بعضی از این اسم و رسم دار‌ها همه را باید بروید و بالای فرشته و آن طرف‌ها بگردید دنبال شان، کسی اصلاً جنوب شهر و وسط شهر و این‌ها خیلی کم پیدا می‌شوند، ولی ما می‌آییم خودمان را اینجا درد وسط جنوب شهر، من اگر یکهو به من یک زخمی بخورد که ۱۰ میلیون خرج داشته باشد اعتبارم همین که زنگ می‌زنم به فلانی فلانی ۱۰ میلیون به من قرض بده می‌دهد یعنی ما لنگ نمی‌مانیم، ولی مردم و لذا ما وظیفه داریم سطح زندگی مان را پایین نگه داریم در روایات هم است که سطح زندگی تان را پایین نگه دارید.

مسئول انتخابات شورای شبکه راهبردی یاران انقلاب (شریان)  با بیان اینکه نماینده باید شجاع باشد و ملامت‌ها بر رویش تاثیر نگذارد، بیان کرد:  نماینده مجلس نه بیل می‌زند، نه کلنگ و نه کنار کوره پزخانه است و تهویه مجلس هم خوب است لذا باید با زبان حرف بزند و باید با انگشت رای دهد. نماینده‌ای اگر دین داشته باشد قطعا تکان دادن انگشت برایش بسیار سخت است، اما اگر وامدار باشد زبان به نفع آن شخص می‌چرخد. اکثر نمایندگان سالم هستند، اما شاید اکثر نماینده‌ها بصیر نباشند.

رسایی اظهار کرد: فسادستیزی از شاخصه‌های مهم است و مجلس جای شفافیت است. اینکه می‌گویند از مجلس شفافیت درنمی‌آید برای این است که قبل از مجلس شفاف هم نبودند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲۷
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
محمودزاده
۰۹:۱۶ ۱۹ مرداد ۱۴۰۲
لولو ما ۴۵ تومان ناقابل بود که با طرح اجرای هدفمند کردن یارانه ها سرمان کلاهی گشاد گذاشتن و سیاست آزاد سازی قیمت‌ها را کلید زدن و این گرانی لجام گسیخته نتیجه آن است یقینا حاج آقا تا به حال به سوپری محلشان سر نزده تا بفهمد معنا لو لو یعنی چه اگر یکبار به سوپر محلشان می رفت معنی لولو را می فهمید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۵۲ ۱۸ مرداد ۱۴۰۲
صحبتهای خیلی خوبی بود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۱۱ ۱۸ مرداد ۱۴۰۲
والا ملت دنبال کمی رفاه مهار تورم وگرانی و حفظ اصل سرمایه تو بازار سرمایه هستند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۱۶ ۱۸ مرداد ۱۴۰۲
این نوع از ادبیات در شآن یک روحانی و یک سیاستمدار و قانون گذار آن هم در یک مملکت متمدن اسلامی نیست
به این آدم بیشتر میخوره اهل چاله میدون باشه تا قانون گذار مجلس شورای (اسلامی)
مقایسه کنید ادبیات ایشان را با ادبیات شهدای عزیزی همچون شهید جهان آرا * شهید باکری * شهید کاظمی * شهید رجایی * شهید باهنر *
قانونی که تو تصویب میکنی نتیجه اش میشود رانت و فساد و بی عدالتی و تمرد
واقعآ متاسفم *** چی کاشتیم ؛ چی برداشت کردیم ***
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۳۰ ۱۸ مرداد ۱۴۰۲
حاج آقا دوستت داریم ، حالا ببین چقدر منفی می‌زنند روی این سه تا کلمه من ، چقدر دشمن زیاد شده !
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۲۹ ۱۸ مرداد ۱۴۰۲
آقای رسائی سلام، لطفا بررسی کنید چرا تعداد زیادی از نمایندگان ادوار گذشته مجلس با زد و بند با بيژن زنگنه رفته اند توی وزارت نفت و سمت و حقوق مفت گرفته اند ، همون نماینده ها مانع استیضاح وزیر نفت شده بودند .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۲۶ ۱۸ مرداد ۱۴۰۲
قوه قضاییه باید عباس آخوندی را به جهت ترک فعل در موضوع مسکن وبیژن زنگنه را به خاطر اینکه شصت نفر از نمایندگان مجلس را برده توی وزارت نفت محاکمه‌ کند .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۲۲ ۱۸ مرداد ۱۴۰۲
شیخ شجاع دمت گرم ، با کسی تعارف نداره ، حرف حق تلخه البته برای بعضی ها.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۴۵ ۱۸ مرداد ۱۴۰۲
طولانی بود نخواندم ولی رای من لولو من حتما به لولو رای میدم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۱۷ ۱۸ مرداد ۱۴۰۲
ضرری این ادم به انقلاب میزند منافقین واسراییل نزدن همه ش حرفهای بیهوده وتفرقه افکنانه میزنه...میدانم توسایت نمیزاری
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۱۳ ۱۸ مرداد ۱۴۰۲
مردک بی ادب
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۱۳ ۱۸ مرداد ۱۴۰۲
رسایی رو راست هست چهره دوگانه نداره ,نه اهل رانت بوده نه اهل اختلاس,
چرا بعضی هاتون افرادی که چهره پشت پرده و دوگانه دارن رو می پسندین؟!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۰۹ ۱۸ مرداد ۱۴۰۲
این همون نبود گفت اگه بیاد نهایت میشه پنج هزار تومن ، لولو پررو
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۲:۱۴ ۱۸ مرداد ۱۴۰۲
من هنوز نمیدونم رسایی چطوری نماینده مجلس شد ؟ با چه تعداد رای ، یعنی تعداد تندروهای ایران چند نفر هستن ؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۲۳ ۱۸ مرداد ۱۴۰۲
چندین برابر غرب زده ها !
Iran (Islamic Republic of)
محمد رضا
۰۱:۳۸ ۱۸ مرداد ۱۴۰۲
بعضی ها دارن میسوزن از حرف های رسایی.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۳۶ ۱۷ مرداد ۱۴۰۲
حرف های خوبی رو خوندم. چرا قوه قضائیه این آدم های بد رو مجازات نمی کنه؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۱۲ ۱۷ مرداد ۱۴۰۲
یک نکته هستش که باید در شبکه خبر بررسی شود. شما می‌دانید شرکت‌های ماشین هستش که بسیار ماشین های خوبی دارد و شامل تحریم نیست اما قیمت محصولاتش مانند ماشین های تحریمی گران شده است. اینا دیگه چجوری بررسی میشه .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۱۱ ۱۷ مرداد ۱۴۰۲
رسایی تندرو
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۱۵ ۱۸ مرداد ۱۴۰۲
چون مچ گیری می‌کند می‌شود تندرو آره ؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۳۳ ۱۸ مرداد ۱۴۰۲
اینها که تندرو نیستند. ولی کند روی هم خوب نیست مخصوصا اگر با توصیه بیگانگان باشد . روی این حرف من خیلی فکر کنید.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۰۷ ۱۷ مرداد ۱۴۰۲
حتما شماهم دنبال هلویید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۰۶ ۱۷ مرداد ۱۴۰۲
سلام جناب رسایی .بهترین کمک به بهبود کیفیت مجلس این است که نخبگان معدل ۲۰ با بهترین درجه مدرک تحصیلی داوطلب شوند .چون نتیجه کار مجلس اکنون در جامعه است و اگر یک کار مافوق المپیادی باشد شهرها و روستاها بهتر از وین بودند .پس شاید وظیفه شورای نگهبان در تأیید صلاحیت از وظایف مجلس مشکل‌تر است .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۰۵ ۱۷ مرداد ۱۴۰۲
عزیزم لولو خودتی.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۵۶ ۱۷ مرداد ۱۴۰۲
دقیق مثال خوبی زدی
خودت انگار لولو ئی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۳۹ ۱۷ مرداد ۱۴۰۲
خخخ لولو!
چه ادبیات برازنده ای
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۱۶ ۱۸ مرداد ۱۴۰۲
سه تا پیام فرستادی ! حالا چرا تو به خودت گرفتی مگه با تو بود ؟
آخرین اخبار