رئیس اداره هواشناسی مهاباد گفت: روند افزایشی دمای هوا در شهرستان‌های جنوب آذربایجان‌غربی از فردا جمعه شروع شده و بطور میانگین ۴ تا ۵ درجه سانتی‌گراد افزایش می‌یابد.

اردلان محمدپور رئیس اداره هواشناسی مهاباد گفت: با جنوبی شدن جریانات هوا در بسیاری از مناطق جنوب استان شاهد افزایش دمای هوا خواهیم بود و این روند افزایشی دمای هوا تا اواسط هفته آینده تداوم خواهد داشت.

وی اضافه کرد: اوج گرما برای روز‌های جمعه و شنبه در این منطقه پیش‌بینی می‌شود و احتمال دارد در برخی مناطق دمای هوا در این مدت به بیش از ۴۰ درجه سانتی‌گراد افزایش پیدا کند.

رئیس اداره هواشناسی مهاباد ادامه داد: از روز سه‌شنبه هفته آینده دوباره روند کاهش دمای هوا شروع می‌شود و تا حدودی از شدت گرمای تابستانی در این مناطق کاسته می‌شود.

محمدپور گفت: در شبانه روز گذشته چالدران با حداقل دمای ۱۳ درجه سانتی‌گراد، خُنک‌ترین شهر و پلدشت و با حداکثر دمای ۴۱ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین شهر آذربایجان‌غربی بود، در این مدت دمای هوا در مهاباد بین ۱۹ و ۳۵ درجه سانتی‌گراد در نوسان بود.

ایستگاه هواشناسی مهاباد در سال ۱۳۳۵ به عنوان ایستگاه باران‌سنجی راه‌اندازی شد و از سال ۱۳۶۴ به ایستگاه سینوپتیک (اصلی) ارتقا یافت و در طول شبانه روز (هر ساعت یک بار) تغییرات هواشناسی در آن اندازه گیری و ثبت می‌شود.

شهرستان مهاباد علاوه این ایستگاه هواشناسی سینوپتیک، دارای هفت ایستگاه باران سنجی است.

مهاباد در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.