رئیس مجلس ملی ویتنام گفت: تفاهم نامه همکاری دوجانبه میان مجلس ایران و ویتنام در پایان سفر رئیس مجلس ویتنام به اصفهان امضا شد.

رئیس مجلس ملی ویتنام گفت: تفاهم‌نامه همکاری‌های پارلمانی میان رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس مجلس ملی ویتنام در راستای تقویت این همکاری‌ها به امضاء رسید.


 وونگ دین هوئه رئیس مجلس ملی ویتنام پس از دیدار با دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان، گفت: از پذیرش گرم استاندار اصفهان تشکر می‌کنم، این سفر بمناسبت پنجاهمین سالگرد برقراری روابط ویتنام و ایران برنامه‌ریزی شده است.


او ادامه داد: دلیل انتخاب اصفهان برای این سفر کوتاه این بود که استان اصفهان ظرفیت‌های بسیاری در حوزه‌های فرهنگی، اقتصادی، صنعتی، کشاورزی و … دارد.

رئیس مجلس ملی ویتنام عنوان کرد: در این سفر توانستیم از مسجد جامع اصفهان که بسیار زیبا است و شهرت جهانی دارد بازدید کنیم، همینطور از مراکز فرش دستباف، مس، قلمکاری و صنایع دستی نیز بازدید کردیم.


او ادامه داد: زمانی که وارد اصفهان شدیم متوجه شدیم که چرا به اصفهان نصف جهان می‌گویند.


رئیس مجلس ملی ویتنام گفت: پنجاه سال از روابط دیپلماتیک ویتنام و ایران می‌گذرد و تقویت همکاری در زمینه‌های فرهنگی، تجاری، اقتصادی و … در دستور کار است تا سطح زندگی اجتماعی مردم دو کشور افزایش یابد.


اوخاطرنشان کرد: از استاندار اصفهان برای سفر به ویتنام دعوت کردیم تا زمینه‌های همکاری بیشتری میان ویتنام و اصفهان فراهم شود.


رئیس مجلس ملی ویتنام افزود: پس از گفتگو با رئیس مجلس ایران توانستیم نخستین تفاهم‌نامه همکاری در تاریخ پارلمانی ویتنام و ایران را امضا کنیم و به این آگاهی رسیده‌ایم که ظرفیت همکاری بسیاری میان دو کشور وجود دارد که بایستی تقویت شوند‌.


 وونگ دین هوئه رئیس مجلس ملی ویتنام در رأس هیئتی بلند پایه صبح روز گذشته نوزدهم مردادماه، به منظور دیدار و گفتگو با استاندار اصفهان و بازدید از مراکز تاریخی و فرهنگی در قالب سفری یک روزه وارد اصفهان شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار