دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه:

وضعیت تراز آب دریاچه ارومیه بحرانی است

معتمدیان با بیان اینکه تراز آب دریاچه ارومیه بحرانی است، گفت: اجرای اقدامات نرم افزاری برای دریاچه ارومیه نیازمند حمایت ملی است.

 محمدصادق معتمدیان، استاندار آذربایجان غربی و دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه در دیدار با محمدعلی نیکبخت وزیرجهاد کشاورزی با اشاره به اینکه اجرای اقدامات نرم افزاری برای دریاچه ارومیه نیازمند حمایت ملی است، گفت: در حوزه نرم افزاری، تدابیر لازم برای تشدید نظارت بر کنترل میزان مصرف آب در حوضه آبریز دریاچه اندیشیده شده و اجرای آن نیازمند حمایت در سطح ملی است. اجرای اقدامات نرم افزاری برای دریاچه ارومیه نیازمند حمایت ملی است 

وی با اشاره به ظرفیت‌های استان در بخش کشاورزی گفت: با توجه به ظرفیت بالای استان در تولید بسیاری از محصولات کشاورزی ضروری است برای جلوگیری از خام فروشی و بالابردن ارزش افزوده تولید، واحد‌های تولیدی و فرآوری محصولات کشاورزی توسعه یابد.

معتمدیان خواستار توجه ویژه وزارت جهاد کشاورزی به تأمین اعتبارات لازم برای حمایت از توسعه واحد‌های فرآوری محصولات کشاورزی وهمچنین تأمین نهاده‌های کشاورزی در استان شد.

استاندار آذربایجان غربی همچنین از وزیر جهاد کشاورزی برای سفر به استان و بازدید از ظرفیت‌های بخش کشاورزی دعوت کرد که با استقبال وزیر این سفر به زودی انجام خواهد گرفت.

سیدمحمدرضا میرتاج الدینی، رئیس فراکسیون نمایندگان شمالغرب کشور نیز پیشتر در خصوص وضعیت دریاچه گفته بود: وضعیت تراز حجم آب دریاچه ارومیه بحرانی است. هر چند در حوزه سخت افزاری و انجام طرح‌های سخت افزاری مانند انتقال آب از سدکانی سیب و احداث تونل و کانال انتقال به دریاچه اقدامات مثبت انجام شده، اما در حوزه‌های نرم افزاری اقدامات قابل توجهی نشده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.