استاندار آذربایجان‌غربی:

۳۰ هزار زائر از مرز تمرچین عبور کرده‌اند

معتمديان گفت: از ابتدای طرح اربعین، ۳۰ هزار زائر از مرز تمرچین عبور کرده اند.

محمدصادق معتمدیان، استاندار آذربایجان غربی با اشاره به تدابیر اندیشیده شده برای عبور زائران از مرز تمرچین گفت: از ابتدای طرح اربعین، ۳۰ هزار زائر از این مرز عبور کرده اند و در مسیر تردد زائران از مرز تمرچین، اقدامات لازم برای اسکان ۴۰ هزار نفر و پخت و توزیع ۱۰۰ هزار پُرس غذا انجام شده است.

وی از استقرار پایگاه‌های امداد و نجات و بهداشت و درمان در مسیر تردد زائران از مرز تمرچین خبر داد و اضافه کرد: مواکب نیز در مسیر تردد زائران عتبات عالیات برای ارائه خدمات حداکثری مستقر شده اند.

وی با اشاره به به آمادگی مرز تمرچین برای عبور ۵۰۰ هزار زائر اظهار کرد: براساس هماهنگی‌های انجام شده با اقلیم کردستان عراق، مرز تمرچین آماده ارائه خدمات ۲۴ ساعته به زائران اربعین حسینی است.

استاندار آذربایجان‌غربی با بیان اینکه مرز تمرچین برای دومین سال میزبان زائران اربعین حسینی بوده و مسافت و زمان تردد زائران استان‌های شمال‌غرب کشور را کاهش داده، ادامه داد: آذربایجان‌غربی و مرز تمرچین آماده میزبانی زائران استان‌های آذربایجان‌شرقی، زنجان، اردبیل و گیلان بوده و حتی زوار تهرانی می‌توانند از طریق قطار به شهرستان نقده و سپس مرز تمرچین مراجعه کنند.

معتمدیان گفت: در مرز حاج عمران بیش از ۶۰۰ خودرو و در طول مسیر در اقلیم کردستان عراق نیز ۲ هزار و ۷۰۰ خودرو مختلف آماده ارائه خدمات به زائران عتبات عالیات هستند.

وی با اشاره به آماده‌سازی ۳۸ گیت بازرسی در مرز تمرچین و ۵۵ گیت در مرز حاج عمران افزود: طی هماهنگی‌های انجام شده با اقلیم کردستان عراق و کاهش ۶ هزار دیناری مخارج، هزینه حمل و نقل و تردد زائران از مسیر تمرچین به ۳۰ هزار دینار تقلیل یافته است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.