شرجی هوا در استان بوشهر به ۹۲ درصد رسید/ صدور هشدار دریایی

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به ثبت شرجی ۹۲ درصدی در بوشهر گفت: با صدور هشدار دریایی سطح نارنجی ارتفاع موج دریا در نوار ساحلی استان و خلیج‌ فارس تا ۳ متر پیش‌بینی شده است.

محمدرضا انصاری با اشاره به ثبت افزایش شرجی و رطوبت نفس‌گیر در ۲۴ ساعت گذشته در استان بوشهر، اظهار داشت: در شبانه‌روز گذشته رطوبت و شرجی در استان بوشهر بین ۶۰ تا ۹۲ درصد ثبت شده است.

وی بیشترین ثبت میزان شرجی را در خارک، بوشهر، عسلویه دانست و گفت: در ۲۴ ساعت گذشته بالاترین میزان شرجی با ۹۲ درصد در خارک، ۹۱ درصد در شهر بوشهر، عسلویه ۸۷ درصد، دیر ۸۶ درصد و مابقی شهر‌ها بین ۶۰ تا ۸۵ درصد ثبت شده است.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر وضعیت دمای هوا را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: بیشترین دما در برازجان به میزان ۴۴ درجه ثبت شده و در این راستا دمای هوای جم ۴۲، بهرگان ۴۱، دیلم ۴۰، بوشهر ۳۹ و مابقی شهر‌ها تا ۳۴ درجه ثبت شده است.

انصاری با بیان اینکه تا سه روز آینده وضعیت هوا بهبود می‌یابد، افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد از فردا دمای هوا و میزان رطوبت کاهشی می‌شود.

وی با بیان اینکه هشدار دریایی سطح نارنجی تا ۲۶ شهریورماه در نوار ساحلی استان بوشهر صادر شده است، گفت: در این هشدار دریایی ارتفاع موج دریا تا حدود ۳ متر در خلیج فارس و نوار ساحلی استان بوشهر افزایش می‌یابد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر منطقه اثر هشدار دریایی سطح زرد را سواحل و فراساحل استان بوشهر اعلام و تصریح کرد: در این هشدار دریایی سرعت وزش باد نسبتاً شدید تا شدید تا بیش از ۶۰ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی شده است.

انصاری اختلال در فعالیت‌های دریایی خلیج فارس و خطر غرق شدن را از مخاطرات هشدار دریایی سطح زرد دانست و افزود: باید در این شرایط تمهیدات لازم برای پیشگیری از هرگونه خسارت احتمالی از جمله جلوگیری از رفتن قایق‌ها و شناور‌های سبک به دریا اندیشیده شود.

برچسب ها: شرجی هوا ، رطوبت هوا
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار