۷۰ مدرسه با کمک خیرین در استان البرز ساخته شده است

مدیر کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان البرز گفت: از ابتدای کار دولت سیزدهم ۷۰ پروژه مدرسه سازی در این استان با همراهی خیرین ساخته شده است.

محسن پورگلیان  مدیر کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان البرز با بیان اینکه هر سال به طور متوسط ۳۵ مدرسه در البرز احداث شده است گفت: از ابتدای کار دولت سیزدهم ۷۰ پروژه مدرسه سازی در این استان با همراهی خیرین تحویل آموزش و پرورش البرز شده است.

وی ادامه داد: این واحد‌های آموزشی در فضای ۸۵ هزار مترمربع ساخته شده اند.

وی توجه به سند تحول آموزش و پرورش را یکی از اولویت‌ها در نوسازی مدارس دانست و اظهار کرد: ما در مدرسه سازی فقط یک فرایند تک بعدی و ساختن کلاس درس را مدنظر قرار نمی‌دهیم بلکه ما ۶ ساحت مختلف را برای اینکه یک دانش آموز در این ۱۲ سال در حیطه‌ها و زمینه‌های مختلف استعداد‌های خود را به منصه ظهور برساند، در نظر می‌گیریم.

پورگلیان یکی از این ساحت‌ها را در عرصه اعتقادی عبادی برشمرد و گفت: این بخش را در فضا‌های نمازخانه‌ای ایجاد می‌کنیم و یکی دیگر از این ساحت‌ها در عرصه اقتصادی و حرفه‌ای برای دانش آموزان است که در فضا‌های کارگاهی دیده شود.

وی موضوعات علمی، ورزشی، اجتماعی و زیباشناختی را از دیگر این ساحت‌ها عنوان کرد و افزود: برای ایجاد این فضا‌ها مدارس دولتی و عادی نسبت به مدارس غیر دولتی ارجحیت دارد و فضای استانداردی دارند.

وی با اشاره به نیاز استان البرز به کمک خیرین مدرسه ساز، اظهار کرد: علیرغم مدرسه سازی‌های مناسبی که در استان البرز داریم، ولی به دلیل رتبه اول مهاجرپذیری البرز و مهاجرت سالانه ۱۰۰ هزار نفر به این استان همچنان نیاز به ساخت فضا‌های آموزشی جدید داریم.

استان البرز در سال تحصیلی پیش رو حدود ۵۳۰ هزار دانش آموز دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.