معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان:

۲۵ تا ۳۰ درصد مردم سه بار در هفته ورزش می‌کنند

کلهر گفت: ۲۵ تا ۳۰ درصد مردم سه بار در هفته و هر بار یک ساعت ورزش می‌کنند که امیدواریم این میزان به سطح میانگین جهانی ۵۵ درصد برسد.

سینا کلهر، معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان  در حاشیه افتتاحیه مسابقات مینی فوتبال مردان با عنوان محلات (جام ایرانیان) کشور در گفتگو با خبرنگاران به کم تحرکی ایرانیان اشاره کرد و گفت:  زندگی شهر نشینی موجب شده کم تحرکی در بین جامعه بیش از گذشته نمود داشته باشد و در زمان حاضر ۲۵ تا ۳۰ درصد مردم سه بار در هفته و هر بار یک ساعت ورزش می‌کنند که امیدواریم با انجام اقداماتی به سطح میانگین جهانی ۵۵ درصد برسد.

وی با بیان اینکه این فدراسیون ۲ برنامه ثابت که شناسنامه حوزه ورزش همگانی محسوب می‌شود در دست اجرا دارد، اضافه کرد: یکی از این کار‌ها ورزش صبحگاهی و عصرگاهی است که در صورت توسعه آن در محیط‌های عمومی به ویژه پارک‌ها هم در ورزشگاه‌ها و اماکن ۴۰ درصد مسائل حل می‌شد.

این مسئول با بیان اینکه متاسفانه مقاومت شدیدی از سوی سازمان‌ها وجود دارد و آنگونه که باید و شاید فضا‌های مورد نیاز را در اختیار مردم قرار نمی‌دهند، ادامه داد: برنامه‌هایی در این خصوص تدوین شده که مرحله به مرحله در حال اجراست.

وی اظهار داشت: برنامه مهم دیگر این معاونت پیاده رو‌ی خانوادگی است که هدف نهایی این است ورزش صبحگاهی ۶ روز در هفته انجام شود و روز جمعه که روزخانواده است بتوانیم این کار را انجام دهیم که از برنامه‌های هویت معاونت است.

کلهز افزود: بنابراین توسعه ورزش استان در گرو گسترش ورزش صبحگاهی، عصر گاهی و پیاده روی است.

وی با بیان اینکه تعداد ایستگاه‌های ورزش صبگاهی و عصرگاهی متناسب با جمعیت هر شهری متفاوت است، گفت: حدود سه هزار و ۷۰۰ ایستگاه ورزش در سطح کشور فعال است که البته این آمار متغیر است.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از برنامه‌های این معاونت، اجرای گذر ورزشی در راستای ترویج آن در بین مردم به ویژه در بین خیابان‌های پر تردد شهری است، خاطر نشان کرد: این کار در مترو و در برخی خبایان‌های شلوغ اجرا یی شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.