سیل به ۴۰ منزل مسکونی و باغات کیوی تالش خسارت زد

سرپرست فرمانداری تالش گفت: با طغیان رودخانه‌ها و جاری شدن سیل در بخش شمالی شهرستان تالش راه ارتباطی و برق ۲ روستا و گاز ۱۰۰ خانوار قطع شده است.

فرامرز مرجانی سرپرست فرمانداری تالش گفت: بارش شدید باران که از شب گذشته در شهرستان تالش شروع شده و کماکان ادامه دارد منجر به طغیان رودخانه ها و جاری شدن سیل در بخش شمالی شهرستان تالش در نزدیکی شهرستان آستارا شد و به روستاهای سفیدسنگان، ویزنه و بخش حیاطی دهستان لمیر از توابع شهرستان حویق خساراتی وارد کرد.

وی ادامه داد: ۱۵۰ متر از راه دسترسی به روستای بخش حیاطی دهستان لمیر حویق تخریب شده و یک منزل مسکونی سه طبقه در این روستا که در حاشیه رودخانه و به طور غیرمجاز احداث شده (این منزل مسکونی تخلیه شده) نیز با خطر جدی تخریب روبرو است.

وی تصریح کرد: در روستای ویزنه به باغات کیوی و منازل مسکونی خسارت بسیاری وارد شده و در روستاهای سفید سنگان و بخش حیاطی، آبگرفتی منازل و معابر روستاییان را با مشکل روبرو کرده است، طبق هماهنگی مدیریت بحران شهرستان، بخشداری ها، دهیاری ها و تیم ارزیاب متشکل از بنیاد مسکن، جهاد کشاورزی، بسیج و دستگاههای خدمات رسان در مناطق خطرآفرین حضور دارند.

مرجانی ادامه داد: دستگاه های خدمات رسان درحال برقراری گاز ۱۰۰ خانوار روستای سفیدسنگان هستند و برق روستاها نیز که به علت فروافتادن تیرهای چراغ برق قطع شده است بزودی با کابل برقرار خواهد شد.

سرپرست فرمانداری تالش اضافه کرد: در مجموع نزدیک به ۴۰ منزل مسکونی دچار آبگرفتگی شده اند و وضعیت ۶ منزل مسکونی حاد است، در سایر موارد منازل مسکونی و خودروها با آبگرفتگی مواجه شده اند.

وی تاکید کرد: تیم های امدادی و تمامی دستگاه های اجرایی در آماده باش کامل بوده و در نقاط خطرآفرین حضور دارند.

وی گفت: سه دستگاه بیل مکانیکی، یک دستگاه لودر و خودروهای سنگین در این مناطق مستقرند تا پس از فروکش کردن آب رودخانه فوری نسبت به بازگشایی مسیر اقدام کنند.

مرجانی اظهار داشت: در گفتگوی تلفنی با فرماندار آستارا برای کمک رسانی به مناطق سیل زده اعلام آمادگی کردیم تا در صورت لزوم امداد رسانی به مناطق حادثه دیده انجام شود.

برچسب ها: سیل ، طغیان رودخانه
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
United Arab Emirates
مزدک
۰۷:۴۲ ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
با اولین باران جدی در شمال سیل جاری میشه...به ویلاسازی و قطع درختان ادامه بدید!!!
United Arab Emirates
مزدک
۰۷:۴۲ ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
با اولین باران جدی در شمال سیل جاری میشه...به ویلاسازی و قطع درختان ادامه بدید!!!