سلامت، درمان و خدمات بیمه‌ای مهم‌ترین اولویت صندوق هنر است

سلامت، درمان و خدمات بیمه‌ای مهمترین اولویت صندوق اعتباری هنر است و این نهاد بر کاهش هزینه‌ها و ارائه تسهیلات بیمه‌ای اعم از تأمین اجتماعی و درمان تکمیلی تاکید دارد.

 صندوق اعتباری هنر اعلام کرد: حمایت و پشتیبانی از اهالی فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآن و عترت سراسر کشور به ویژه در مناطق کم برخوردار برای نهادینه کردن عدالت فرهنگی، همواره به عنوان یکی از راهبردها، سیاست‌ها و اولویت‌های اصلی صندوق اعتباری هنر بوده و هست تا ضمن ارائه خدمات و تسهیلات، بتواند ارائه انواع خدمات و بهره‌مندی از بیمه‌ها (تامین اجتماعی و درمان تکمیلی)، را نیز برای جامعه فرهنگی و هنری کشور فراهم آورد.

علی رغم وجود تمام سختی‌ها در تأمین منابع و تخصیص بودجه کافی و بالا بودن قیمت‌های هزینه‌های درمانی و ... تلاش این مجموعه بر این بوده و هست تا درباره بهره‌مندی هنرمندان از بیمه‌ها، حداکثر حمایت را داشته باشد، چون مسئولان صندوق اعتباری هنر معتقدند «سلامت، درمان و خدمات بیمه‌ای» از مهمترین موضوع‌های مدنظر جدی در دستور کار این مجموعه به جامعه هنری کشور محسوب می‌شود.

صندوق اعتباری هنر در این دوره وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت سیزدهم مصمم شد تا با گسترش خدمات بیمه‌ای با قیمت‌های مناسب و پرداخت یارانه از سوی این صندوق، فضایی امن و بدون دغدغه به خصوص در حوزه سلامت و درمان را برای تداوم فعالیت حرفه‌ای فعالان حوزه فرهنگ و هنر که جزو شریف‌ترین اقشار جامعه هستند، فراهم آورد.

در این راستا، صندوق هنر با عنایت به برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته همراه با افق‌های ترسیم شده در سال ۱۴۰۰، با تغییر شرکت بیمه گر توانست رضایتمندی حداکثری اعضا و به ویژه هنرمندان را کسب کند از این رو با توجه به اعتماد اعضا به صندوق هنر و بیمه گر عامل، تمام تلاش خود را برای ارائه خدمات بهینه، منظم و شفاف کرده و در برابر تعهدات خود پاسخگو بودند.

انجام کامل تعهدات، تقویت و تسریع در ارائه خدمات رسانی به جامعه فرهنگ و هنر یکی از مهمترین مطالبات صندوق اعتباری هنر از مدیران بیمه گر درمان تکمیلی بود که خوشبختانه تا امروز محقق شده که انتشار و رسانه‌ای شدن عملکرد بیمه تکمیلی صندوق اعتباری هنر در سال ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ با برخورداری ۴۲ هزار نفر از اصحاب فرهنگ و هنر و افراد تحت تکفل آن‌ها از خدمات این نوع بیمه طی سال گذشته طبق آمار و ارقام مندرج در گزارش تهیه شده https://honarcredit.ir/qui-۸۴۲۷۹۸۳۲۸۸۴۲۷۵۲ گواه این مدعاست.

امروز و در آستانه دوره جدید ثبت نام بیمه تکمیلی با توجه به افزایش هزینه‌های درمانی و دیگر جوانب مربوط به حوزه درمان و سلامت، از آنجایی که هنرمندان سرمایه‌های اجتماعی جامعه هستند و ارائه خدمات دقیق و منظم به این قشر فرهیخته باید با حساسیت بالا و لحاظ همه جوانب انجام شود لذا مسئولان صندوق اعتباری هنر با توجه به بالا رفتن هزینه‌های درمانی و ... مصمم و با اراده راسخ ضمن پیگیری‌ها، رایزنی‌ها و انجام مذاکرات لازم با بیمه مرکزی ایران و همچنین شرکت‌های بیمه گزار و... تلاش کردند که مناسب‌ترین رقم پرداختی با بهترین و بالاترین ظرفیت ارائه خدمات و تسهیلات در حوزه بیمه درمان تکمیلی را برای هنرمندان و اعضا در نظر گرفته و در قرارداد منعقده لحاظ کنند.

توسعه کمی و کیفی حمایت‌ها و ایجاد تنوع در خدمات ارائه شده به جامعه تحت پوشش صندوق اعتباری هنر به عنوان یک اصل و اولویت جدی همواره در دستور کار جدی این مجموعه بوده و در این راستا مسئولان صندوق هنر از هیچ تلاش و کوششی در جهت بهره‌مندی اعضا از خدمات و تسهیلات بهینه دریغ نخواهند کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار