میزان حضور گردشگران در اقامتگاه‌های زنجان ۴۰ درصد رشد یافت

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان گفت: تابستان امسال بین ۷۰ تا ۷۵ درصد اقامتگاه‌های استان تکمیل شد که این میزان نسبت به مدت مشابه گذشته افزایش ۴۰ درصدی داشته است.

مهدی باقری رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان به استقبال بی سابقه گردشگران و مسافران از جاذبه های شهر زنجان در تابستان امسال اشاره کرد و گفت: این وضعیت نوید بخش رونق گردشگری زنجان است.

وی اضافه کرد: یکی از نکات قابل توجه در این حوزه، تغییر ذائقه گردشگری است به طوری که مسافران واقع در جنوب کشور، استان های شمالغرب را برای تردد و سیاحت خود انتخاب کرده اند.

این مسوول ادامه داد: طی تابستان امسال نیز بیشترین حضور گردشگران در اقامتگاه های شهر زنجان به استان های کرمان، بوشهر، یزد و خوزستان اختصاص داشت.

وی با بیان اینکه یکی از علل حضور این گردشگران، آب و هوای خاص و خنک منطقه شمالغرب به ویژه شهر زنجان است، اظهار داشت: گردشگران در مناطق شمالغرب استان هایی نظیر قروین، زنجان و آذربایجان غربی را برای گردش و سفر مد نظر قرار داده اند.

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان ادامه داد: همین موضوع موجب شد حداقل حضور گردشگران به یک روز و حداکثر به ۲ روز برسد که این مهم در مقایسه با گذشته رخداد بسیار خوبی محسوب می شود.

وی با بیان اینکه پروژه سبزه میدان نیز بر جاذبه های شهر زنجان افزوده و خود عاملی در جذب گردشگران به شهر شده است، اظهار دشت: در مجموع حضور گردشگران در شهر زنجان بی سابقه بوده است.

باقری خاطرنشان کرد: با توجه به رونق گردشگری زنجان پیش بینی می شود که در سال های آینده با کمبود اقامتگاه مواجه شویم که برای رفع این مهم باید از اکنون برنامه ریزی های لازم را انجام داد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.